Tokio 2020. Znamy dwóch półfinalistów turniejów 3x3! (wyniki, tabele)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FAZRY ISMAIL / Na zdjęciu: Aleksandar Ratkov
PAP/EPA / FAZRY ISMAIL / Na zdjęciu: Aleksandar Ratkov
zdjęcie autora artykułu

Trzeci dzień turniejów olimpijskich w koszykówce 3x3 w Tokio dostarczył wielkich emocji. Niestety nie był to dobry dzień dla Polaków. Piątki przybić mogą sobie z kolei Serbowie i Amerykanki.

Poniedziałek nie był dobrym dniem dla reprezentacji Polski. Najpierw porażka rzutem w ostatniej akcji z Chińczykami (19:21), potem po dogrywce z Holendrami (20:22). Gorzej zatem być nie mogło? Okazuje się tak, gdy popatrzymy na inne wyniki trzeciego dnia turnieju.

Bezkonkurencyjni są na razie Serbowie, którzy nadal są bezbłędni. Ważne zwycięstwo odnieśli reprezentanci ROC z Łotyszami, a my sami podaliśmy rękę Chińczykom.

Marzenia o medalu na chwilę obecną trzeba zamienić w marzenia o udziale w fazie pucharowej na igrzyskach w Tokio.

Wyniki poniedziałkowych meczów turnieju męskiego:

Belgia - Chiny 20:21 Serbia - Japonia 21:11 Japonia - ROC 16:19 Łotwa - Serbia 16:22 Holandia - Belgia 17:18 Polska - Chiny 19:21 ROC - Łotwa 19:15 Holandia - Polska 22:20

Zobacz także: Dramatyczna końcówka Polaków! Co oni zrobili?![nextpage]Po trzech dniach pewne jest to, że nic nie grozi już Serbom. Liderzy światowego rankingu są już pewni pierwszego miejsca i gry w półfinale turnieju. Na chwilę obecną nie wiadomo nic więcej.

Trwa walka o drugie miejsce, trwa walka o "szóstkę". W tej drugiej grupie są Polacy. Biało-Czerwoni we wtorek (7:40) zagrają z Belgią. Wygrać muszą, bo jak nie, to trzeba będzie patrzeć na innych.

Konkretnie na Chińczyków, którzy zagrają z Japończykami. Scenariusze? Jeżeli przegramy, to przegrać muszą Chińczycy. Jeżeli wygramy, nic nam nie powinno grozić. W przypadku równych ilości zwycięstw o wyższym miejscu decyduje średnia zdobytych punktów na mecz.

Tabela męskiego turnieju w koszykówce 3x3:

# Drużyna M W% W P średnia pkt. pkt.
1. Serbia7100%7019,7138
2. Belgia757%4318,0126
3. Łotwa750%4319,0133
4. Holandia757%4318,9132
5. ROC743%3416,6116
6. Japonia729%2517,6123
7. Polska729%2517,1120
8. Chiny729%2517,0119

Zobacz także: Polacy grzmią po porażce. "Przegraliśmy wygrany mecz"[nextpage]Podobnie jak Serbowie w męskim turnieju, tak Amerykanki nie mają sobie równych w żeńskim, chociaż Chinki na zakończenie były blisko sprawienia niespodzianki. Finalnie to USA trzeci dzień kończy z mianem drużyny niepokonanej.

Za plecami liderem walka niesamowita. Sytuację porażką z Francuzkami skomplikowała sobie reprezentacja ROC. Z walki o drugie miejsce nie rezygnują wspomniane już Chinki oraz Japonki.

Wyniki poniedziałkowych meczów turnieju kobiecego:

Japonia - Chiny 12:15 Mongolia - Rumunia 14:22 Rumunia - ROC 12:21 Włochy - Japonia 10:22 Francja - Mongolia 22:18 Włochy - USA 13:17 USA - Chiny 21:19 Francja - ROC 17:14

Zobacz także: Katastrofa! Kolejny horror z udziałem Polaków![nextpage]6 meczów i 6 zwycięstw - to sprawia, że Amerykanki są pewne pierwszego miejsca i gry w półfinale turnieju olimpijskiego w Tokio. O drugą pozycję walczą trzy ekipy: ROC, Chiny i Japonia.

Niespodziewana wygrana Francuzek z ROC zapewniła "Trójkolorowym" grę w fazie pucharowej. We wtorek swoje ostatnie mecze w Tokio rozegrają Rumunki i Mongołki.

Tabela kobiecego turnieju w koszykówce 3x3:

# Drużyna M W% W P średnia pkt. pkt.
1. USA786%6119,4136
2. ROC771%5218,4129
3. Chiny771%5218,1127
4. Japonia771%5218,6130
5. Francja757%3316,9118
6. Włochy729%2514,098
7. Rumunia714%1612,789
8. Mongolia70%0011,379

Zobacz także: Z buta wjechał! Kapitalny debiut Luki Doncicia na igrzyskach olimpijskich

ZOBACZ WIDEO: Igrzyska pod znakiem obostrzeń. "Jesteśmy kontrolowani co kilka metrów"

Źródło artykułu: