"Brak słów. To nie powinno się zdarzyć!". Eksperci nie zostawili suchej nitki na Hurkaczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz niespodziewanie zakończył udział w IO Tokio 2020 (2021) na II rundzie. Po kompromitującej porażce z Liamem Broadym, "Hubi" nie uniknie krytyki.

Czarna seria polskiego tenisa na IO Tokio 2020 (impreza odbywa się w 2021 r.) ciągle trwa. Po odpadnięciu Igi Świątek z turnieju singlistek, we wtorek nie popisał się Hubert Hurkacz. Polak w meczu II rundy gry pojedynczej przegrał z Brytyjczykiem Liamem Broadym (więcej TUTAJ).

Hurkacz przegrał swoją szansę na medal olimpijski w kompromitującym stylu. Polski tenisista nie był sobą w pojedynku z graczem sklasyfikowanym na 143. miejscu rankingu ATP.

Pierwsze komentarze na Twitterze nie mogły być przychylne "Hubiemu". "Brak słów. Hubert Hurkacz przegrywa z Liamem Broadym z drugiej "100". (...) Świetny mecz Brytyjczyka, ale i tak to nie powinno się zdarzyć" - skomentował Antoni Cichy z TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: Czy mieliśmy zbyt wysokie oczekiwania względem Igi Świątek? "Ona ma zaledwie 20 lat. Debiutowała na igrzyskach"

Rafał Smoliński z WP SportoweFakty napisał na TT: "To wielka niespodzianka i spory zawód. Powtórka z Melbourne. Bardzo niechciana".

"Hubert niestety out. Ktoś w naszej olimpijskiej reprezentacji musi zacisnąć zęby i wystartować tak, by pokazać koleżankom i kolegom, że jednak się da" - dodał dziennikarz Tomasz Lis.

"Niestety kolejne rozczarowanie w turnieju tenisowym..." - skwitował Adam Romer z "Tenisklubu".

Maciej Łuczak próbował tonować emocje. "Porażka Huberta Hurkacza jest przykra, smutna, szczególnie na tym etapie, ale on tu nie był wielkim kandydatem do medalu" - podkreślił dziennikarz TVP Sport.

"Miało być jak nigdy, jest jak zawsze" - to z kolei komentarz Dominika Panka.

"Dlaczego, jeśli coś może się nie udać, to właśnie nam się nie udaje na tych igrzyskach?" - podsumował w formie pytania Michał Pol.

Zobacz: Tokio 2020. Jedność reprezentantów Polski. Hubert Hurkacz wspiera siatkarzy

Źródło artykułu: