Tokio 2020. Polka powalczy o brązowy medal! Aleksandra Kowalczuk wygrała w repasażu

Aleksandra Kowalczuk pokonała w repasażu Faith Ogallo i zawalczy o brązowy medal w Tokio. Reprezentantka Polski zmierzy się z Brytyjką, Bianką Walkden.

Jakub Fordon
Aleksandra Kowalczuk (z lewej) w walce z Faith Ogallo Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Aleksandra Kowalczuk (z lewej) w walce z Faith Ogallo
Aleksandra Kowalczuk w starciu z Kenijką była faworytką i było widać na macie, że to Polka jest lepiej dysponowana, pokonując swoją rywalkę wynikiem 15:7.

W walce o brązowy medal przyjdzie jej się zmierzyć z Bianką Walkden, która w odpadła w półfinale. Brytyjka była liderką ostatniego notowania rankingu światowego w swojej kategorii wagowej, a do tego może pochwalić się wieloma sukcesami z trzema złotami mistrzostw świata na czele. Polka wygrała już z nią m.in. w finale mistrzostw Europy w 2018 roku.

Rywalizacja o brązowy medal zaplanowana jest na godz. 14:00 czasu polskiego.

Jeśli Kowalczuk uda się zdobyć medal olimpijski, będzie on pierwszym w historii naszej reprezentacji w Taekwondo.

Przeczytaj także:
Kolejne złoto dla Japończyków. Takanori Nagase mistrzem olimpijskim
Andy Murray tłumaczy, dlaczego postawił na turniej deblowy. Brytyjczyk może wpisać się do historii igrzysk

Czy Aleksandra Kowalczuk zdobędzie brązowy medal?