Tokio 2020. Novak Djoković i Alexander Zverev wciąż bez strat. Liam Broady zatrzymany

Novak Djoković i Alexander Zverev pewnie wygrali środowe mecze tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio i bez straty seta zameldowali się w 1/4 finału. Odpadł Liam Broady, sensacyjny pogromca Huberta Hurkacza z II rundy.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / RUNGROJ YONGRIT / Na zdjęciu: Novak Djoković
Novak Djoković wykonał kolejny krok w kierunku zwycięstwa w turnieju olimpijskim w Tokio. W środę najwyżej rozstawiony Serb wywalczył awans do ćwierćfinału. Po 84-minutowym pojedynku na korcie centralnym bardzo pewnie poradził sobie z oznaczonym numerem 16. Alejandro Davidovichem, wygrywając 6:3, 6:1.

Djoković problemy miał jedynie na początku, gdy nieco zawodził go serwis, a jego uderzenia nie miały takiej jakości, do jakiej przyzwyczaił. Jednak gdy uchwycił właściwy rytm, był nie zatrzymania dla rywala i w efekcie odniósł przekonujące zwycięstwo.

Belgradczyk, który w tym roku triumfował w Australian Open, Rolandzie Garrosie i Wimbledonie, w Tokio może przybliżyć się do zdobycia Złotego Wielkiego Szlema - czyli wygrania w jednym sezonie wszystkich turniejów wielkoszlemowych oraz igrzysk olimpijskich. W historii tenisa dokonała tego jedynie Steffi Graf w 1988 roku.

W 1/4 finału Djoković zmierzy się z faworytem gospodarzy, Keiem Nishikorim. Z Japończykiem ma bilans 16-2, w tym 8-2 na twardej nawierzchni.

Bez straty seta do ćwierćfinału awansował również Alexander Zverev. Niemiec w środę pokonał 6:4, 7:6(5) Nikołoza Basilaszwilego. Tenisista z Hamburga spędził na korcie100 minut, a mógł zakończyć spotkanie szybciej, lecz w drugim secie roztrwonił prowadzenie 5:3 i w dziesiątym gemie zmarnował trzy meczbole.

Następnym przeciwnikiem rozstawionego z numerem czwartym Zvereva będzie Jeremy Chardy. Francuz wygrał 7:6(3), 4:6, 6:1 z Liamem Broadym, pogromcą z II rundy Huberta Hurkacza.