Tokio 2020. Siatkarze w ćwierćfinale. Jak Polacy radzili sobie w niedzielę?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

Reprezentacja Polski siatkarzy awansowała do ćwierćfinałów, gdzie zmierzy się z Francją. Wśród lekkoatletów dobre wyniki zanotowały młociarki. W finale biegu na 800 metrów wystąpi Patryk Dobek. Blisko medalu są nasze żeglarki.

Zagrają w ćwierćfinale!

Polscy siatkarze pewnie pokonali Kanadę 3:0 (25:15, 25:21, 25:16), dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Rywalem podopiecznych Vitala Heynena w ćwierćfinale Igrzysk olimpijskich Tokio 2020 będzie reprezentacja Francji, która w swoim ostatnim meczu przegrała 2:3 z Brazylią (więcej TUTAJ). [nextpage]

Pewny awans młociarek

Do finału w rzucie młotem awans wywalczyły trzy Polki: Anita Włodarczyk, Malwina Kopron oraz Joanna Fiodorow. Szczególnie dobrze spisała się Włodarczyk, która już w pierwszej próbie osiągnęła wynik 76,99 metra. Kopron i Fiodorow rzuciły kolejno 73,06 oraz 72,32 metra.

[nextpage]

Finał bez sióstr Konieczek

W eliminacjach biegu na 3000 metrów z przeszkodami wystartowały dwie siostry: Alicja Konieczek oraz Aneta Konieczek. Niestety żadnej z nich nie udało się wywalczyć awansu do finału. Lepiej poradziła sobie Alicja osiągając czas 9:31,79, przy 10:07,25 Anety. [nextpage]

Do medalu zabrakło 0,11 sekundy

Dobry występ ma za sobą Katarzyna Wasick, która reprezentowała Polskę w finale pływania na 50 metrów stylem dowolnym. Nasza zawodniczka zajęła piąte miejsce z czasem 24,32. Nowy rekord olimpijski ustanowiła zwyciężczyni, Australijka - Emma McKeon (23,81). [nextpage]

Dalekie miejsce w golfie, poprawa w jeździectwie

Adrian Meronk w 4. rundzie golfa mężczyzn zajął 51. miejsce. Zwyciężył Amerykanin - Xander Schauffele.

Swoje wyniki w jeździectwie poprawili zawodnicy rywalizujący w Cross Country (druga konkurencja Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego). Jan Kamiński zajmuje 30. miejsce (45,90 punktów karnych), Małgorzata Cybulska 41. (82,20), a Joanna Pawlak (85,70). W klasyfikacji drużynowej Polska jest 10. [nextpage]

Żeglarki blisko medalu

Co prawda Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar straciły prowadzenie w żeglarskiej klasie 470, jednak wciąż mają bardzo duże szanse na medal. W klasyfikacji generalnej są na drugim miejscu. Kolejne wyścigi Polki popłyną już w poniedziałek. Początek o 5:05 czasu polskiego. [nextpage]

W płotkach bez awansu

Piąte i szóste miejsce zajęły w swoich półfinałach biegu na 100 metrów przez płotki Klaudia Siciarz i Pia Skrzyszowska. Pierwsza z nich osiągnęła czas 12,84, a druga 12,89. Najszybsza w półfinałach była Jasmine Camacho-Quinn - 12,26. [nextpage]

Świetny finisz Dobka

W półfinałowej rywalizacji mężczyzn na 800 metrów w bardzo efektownym stylu zwyciężył Patryk Dobek, dzięki czemu zapewnił sobie miejsce w finale z czasem 1:44,60. W decydującym biegu niestety zabraknie Mateusza Borkowskiego, który w drugim półfinale był ósmy (1:46,54). [nextpage]

Rozstrzygnięcia w tenisie

Finałowe rozstrzygnięcia zapadły w tenisie ziemnym, gdzie niestety zabrakło Polaków. W grze pojedynczej mężczyzn triumfował Alexander Zverev, który pokonał Karena Chaczanowa (6:3, 6:1) - więcej TUTAJ.

W grze podwójnej kobiet wygrały Czeszki: Katerina Siniakova oraz Barbora Krejcikova pokonując Szwajcarki w składzie: Viktorija Golubić i Belinda Bencić (7:5, 6:1).

W grze mieszanej zarówno złoto, jak i srebro powędrowało na konto ROC. W finale zmierzyły się pary Andriej Rublow/Anastazja Pawluczenkowa - Asłan Karacew/Jelena Wiesnina. Lepsi okazali się ci pierwsi.