Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Złamali zasady sanitarne w Tokio. Surowe konsekwencje

Dwóch gruzińskich judoków - Waża Margwelaszwili i Lasza Szawdatuaszwili - złamało zasady obowiązujące w wiosce olimpijskiej. W związku z tym zdecydowano o odebraniu im akredytacji, co oznacza natychmiastowy powrót do ojczyzny.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Waża Margwelaszwili Getty Images / Leon Neal / Na zdjęciu: Waża Margwelaszwili
Zgodnie z obowiązującymi w Tokio surowymi zasadami przeciwcovidowymi, sportowcy biorący udział w igrzyskach, nie mogą opuszczać terenu wioski olimpijskiej. Wyjątkiem jest jedynie podróż na zawody podstawionymi przez organizatorów środkami transportu.

Jednak dwóch gruzińskich judoków - Waża Mergwelaszwili i Lasza Szawdatuaszwili - nic nie robiło sobie z obowiązujących restrykcji i złamało zasady protokołu zdrowotnego. Wybrali się zwiedzać stolicę Japonii.

Jak podaje "Guardian", zrobili to w narodowych koszulkach, przez co zostali łatwo rozpoznani przez mieszkańców Tokio. Zresztą robili sobie zdjęcia z innymi turystami na tokijskiej wieży. Spotkali się także z jednym z przyjaciół. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie czekała ich kara.

Srebrni medaliści igrzysk ponieśli surowe konsekwencje. Organizatorzy bezzwłocznie zdecydowali o odebraniu im akredytacji sportowych, co oznacza, że obaj muszą opuścić wioskę olimpijską i wrócić do kraju.

- Nikt ich nie zatrzymywał przy wyjściu, więc pomyśleli, że mogą wyjść na zewnątrz wioski olimpijskiej. Chcieli po prostu mieć trochę świeżego powietrza, odpocząć po ciężkim dniu zawodów i okresie zamknięcia w bańce olimpijskiej - przekazał "Guardianowi" jeden z członków gruzińskiej kadry.

Obaj zawodnicy opuścili już Tokio. Zgodnie z zasadami muszą to zrobić nie później niż dwa dni po zawodach.

Czytaj także:
Tokio 2020. Mocne otwarcie Anity Włodarczyk. Świetny prognostyk przed finałem
Tokio 2020. Anita Włodarczyk zaskakuje. "To był rzut na 40 procent"

ZOBACZ WIDEO: Polska wpadła w euforię! Mamy złoty medal na igrzyskach w Tokio! "To było fenomenalne rozegranie biegu"


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • tomas68 Zgłoś komentarz
  Więźniowie igrzysk bo Japończycy ich w obecnym kształcie nie chcieli.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×