Niesamowity bieg! Upadła i wtedy wydarzyło się to!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Sifan Hassan wygrywa bieg eliminacyjny na 1500 m pomimo upadku na ostatnim okrążeniu
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Sifan Hassan wygrywa bieg eliminacyjny na 1500 m pomimo upadku na ostatnim okrążeniu
zdjęcie autora artykułu

Sifan Hassan pokazała wszystkim, że do Tokio przyleciała po medal i nic jej nie zatrzyma. W półfinale była jedną nogą poza igrzyskami olimpijskim, ale ona nie poddała się nawet po upadku.

W tym artykule dowiesz się o:

Niewiarygodne sceny oglądaliśmy w półfinale biegu kobiet na 1500 metrów. Sifan Hassan, która jest jedną z głównych faworytek do złota, na ostatnim okrążeniu miała ogromnego pecha. Reprezentantka Holandii potknęła się o jedną z rywalek, co doprowadziło do jej upadku.

Wydawało się, że to przekreśli szanse 28-latki na awans do finału. Hassan jednak nie zamierzała się poddać. Szybko się pozbierała i zaczęła pościg za rywalkami.

Hassan zaczęła odrabiać straty. Na ostatniej prostej już dogoniła czołową piątkę. Holenderka biegła tak szybko, że ostatecznie przekroczyła metę jako pierwsza.

Biegaczka tym samym będzie mieć szansę, aby w Tokio zdobyć dwa olimpijskie medale. Pobiegnie w finale biegu na 1500 i 5000 metrów. Rywalki przekonały się, że mistrzyni świata na 1500 i 10 000 m jest w niesamowitej formie.

Pierwszy protest na olimpijskim podium. Amerykance grożą kary >> Wielkie emocje po walce Polaka. "Zaraz się popłaczę. Masakra" >>

ZOBACZ WIDEO: Polska wpadła w euforię! Mamy złoty medal na igrzyskach w Tokio! "To było fenomenalne rozegranie biegu"

Źródło artykułu: