Tokio 2020. Rywalizacja w fatalnych warunkach. Polka bez awansu do finału

Joanna Linkiewicz nie zdołała sprawić niespodzianki w półfinale na 400 metrów przez płotki. Jedyna Polka w tej konkurencji zajęła piąte miejsce w swoim biegu i pożegnała się z marzeniami o awansie. Zmagania toczyły się w fatalnych warunkach.

Mateusz Kozanecki
Joanna Linkiewicz PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Joanna Linkiewicz
Półfinału biegu na 400 m przez płotki odbywały się w niezwykle trudnych warunkach. Przez Tokio przechodziła potężna ulewa, która utrudniała rywalizację.

Na starcie pojawiła się jedyna reprezentantka Polski w tej konkurencji - Joanna Linkiewicz. Polka została przydzielona do drugiego biegu, podczas którego ruszała ze skrajnego, dziewiątego toru.

Linkiewicz nie należała do faworytek do awansu. Reprezentantka Polski ruszyła spokojnie, aby przyśpieszyć w końcówce. Rywalki zdążyły już jednak znacznie odskoczyć.

Z czasem 55,67 s Linkiewicz zajęła piąte miejsce, co oznaczało koniec marzeń o finale. W jej biegu zwyciężyła Sydney McLaughlin z wynikiem 53,03 s. Był to przy okazji najlepszy wynik półfinału. Druga była poprzednia rekordzistka świata Dalilah Muhammad.

Do finału awansowały po dwie najlepsze zawodniczki z każdego biegu, a także dwie z czasami.

Finał biegu na 400 metrów przez płotki kobiet zaplanowany został na 4 sierpnia o godz. 4:35 czasu polskiego.