Tokio 2020. Natalia Kaczmarek z drugim czasem w karierze w biegu na 400 m

Natalia Kaczmarek zajęła czwarte miejsce w trzecim półfinale biegu na 400 metrów podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

PZ
Natalia Kaczmarek Getty Images / Pete Dovgan/Speed Media/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Natalia Kaczmarek
Awans do ostatniej części rywalizacji uzyskały czołowe dwójki z trzech biegów. Stawkę finalistek uzupełniły dwie zawodniczki z najlepszymi czasami spośród tych sklasyfikowanych najwyżej na trzecim miejscu.

Pierwszy bieg wygrała Marileidy Paulino (49.38), a druga była Candice McLeod (49.51). W następnej serii najlepsza okazała się obrończyni mistrzowskiego tytułu, złota medalistka igrzysk olimpijskich 2016 - Shaunae Miller (49.60), druga zaś finiszowała Jodie Williams (49.97).

W ostatnim półfinale Natalia Kaczmarek wystartowała z czwartego toru. Z siedmiu rywalek z lepszymi rekordami życiowymi od młodzieżowej mistrzyni Europy z 2019 roku do tego biegu przystąpiły trzy zawodniczki: Allyson Felix, Stephenie Ann McPherson oraz Catia Azevedo.

23-letnia Polka minęła metę z czasem 50.79 i była czwarta. Do wyrównania "życiówki" zabrakło zaledwie siedmiu setnych sekundy. Przed złotą medalistką igrzysk olimpijskich w sztafecie mieszanej zostały sklasyfikowane: McPherson (49.34), Felix (49.89) oraz Sada Williams (50.11).

W klasyfikacji łącznej półfinałów Natalia Kaczmarek zajęła dwunastą lokatę.

Czy Shaunae Miller-Uibo obroni tytuł mistrzyni olimpijskiej w biegu na 400 metrów?