Kontrowersyjna sytuacja z Tokio. Polski zawodnik odpadł z IO przez to zdarzenie [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Upadek Patryka Rajkowskiego
Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Upadek Patryka Rajkowskiego
zdjęcie autora artykułu

Patryk Rajkowski szybko zakończył start w rywalizacji na 200 metrów ze startu lotnego. Polak odpadł w repasażach a pokonał go Malezyjczyk Muhammad Sahrom. Rywal za pierwszym podejściem spowodował upadek naszego kolarza torowego.

Polak liczył na to, że w Tokio 2020 sprawi niespodziankę. Skończyło się jednak tylko na marzeniach, bowiem Patryk Rajkowski szybko odpadł z rywalizacji o olimpijski medal. O pozostanie w zawodach polski kolarz torowy rywalizował z Malezyjczykiem Muhammadem Sahromem.

W repasażu górą był reprezentant Malezji, ale nie obyło się bez kontrowersji. Za pierwszym podejściem Sahrom spowodował upadek Rajkowskiego. Na szczęście polskiemu cykliście nic się nie stało, a sędziowie zarządzili powtórkę.

- Teraz był faul Malezyjczyka. Ostra jazda. Malezyjczyk wjechał w Polaka. Zobaczymy, co na to powiedzą sędziowie. Zderzyli się korbami. W tym biegu jest wszystko: stójka, upadek - mówili na antenie komentatorzy Eurosportu.

W powtórce górą był reprezentant Malezji, który nie dał szans naszemu zawodnikowi. Wcześniej w 1/16 finału 1/16 Rajkowskiego o 149 tysięcznych sekundy pokonał Maximilian Levy.

Czytaj także: Od skandalu do medalu. Fantastyczny Patryk Dobek Niezwykłe losy polskiej medalistki w żeglarstwie

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany medal dla Polaka w Tokio. "Już nie będzie kłótni w domu"

Źródło artykułu: