Tokio 2020. Znakomity poziom konkursu. Rekord świata o włos

Amerykanin Ryan Crouser obronił tytuł mistrza olimpijskiego z Rio. Amerykanin był bliski pobicia rekordu świata. Srebro zdobył jego rodak, a brąz powędrował do zawodnika z Nowej Zelandii.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Ryan Crouser Getty Images / Marko Prpic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Ryan Crouser
W czwartkowy poranek odbył się finał pchnięcia kulą. Niestety, bez Polaków, ponieważ Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk odpadli w eliminacjach. Zdecydowanymi faworytami do złota byli Amerykanie Ryan Crouser i Joe Kovacs.

I to właśnie Crouser już w pierwszej próbie ustalił rywalizację. Pchnął na 22,83m, co dawało mu niemal pewny złoty medal. Ta odległość była też nowym rekordem olimpijskim. W drugiej uzyskał jeszcze 10cm dalej. Walczył już wtedy z własnym rekordem świata, który wynosił 23,37m.

Drugie miejsce niemal od początku zajmował Joe Kovacs. Amerykanin w pierwszej próbie uzyskał 22,19m. Później zaledwie jeden centymetr bliżej od niego pchnął Tomas Walsh. Zawodnik Stanów Zjednoczonych poczuł się zagrożony i w czwartym pchnięciu uzyskał 22,65. Zgłosił akces do walki o złoto.

Crouser jednak nie dał sobie odebrać zwycięstwa. W ostatnim pchnięciu uzyskał aż 23,30, czym przypieczętował złoto. Kovacs i Walsh utrzymali swoje pozycje.

Wyniki:
1. Ryan Crouser (USA) - 23,30m
2. Joe Kovacs (USA)  - 22,65
3. Tomas Walsh (Nowa Zelandia) - 22,47

Czytaj więcej:
Tokio 2020. Zdobył z Polską mistrzostwo świata. "Polska - Francja to byłby piękny finał"
Tokio 2020. Polka szybka jak błyskawica! Ale o finał drżała do końca

ZOBACZ WIDEO: Zmiana składu sztafety przed finałem dała złoty medal? "Słabsi zawodnicy zostali wymienieni na szybszych"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×