Tokio. Znakomity koniec i awans Sułek. Belgijka obroniła złoto

Adrianna Sułek poprawiła swoje miejsce w klasyfikacji generalnej siedmioboju po biegu na 800 metrów. Polka zakończyła zawody na 16. miejscu. Złoto z Rio obroniła Nafissatou Thiam.


Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Adrianna Sułek PAP/EPA / Christian Bruna / Na zdjęciu: Adrianna Sułek
Ostatnią konkurencją siedmioboju pań był bieg na 800 metrów. Po nieudanym starcie w rzucie oszczepem Adrianna Sułek spadła na 20. lokatę. Polka szukała okazji do poprawienia swojej pozycji w ostatniej konkurencji.

I udało jej się to. Nasza reprezentantka na 800 metrów uzyskała wynik 2:07,92. Tym czasem pobiła tym samym rekord życiowy. Ten rezultat pozwolił przesunąć się Biało-Czerwonej na 16. lokatę. Dodatkowo w samej konkurencji był to drugi wynik.

O złoto walczyły Belgijka Nafissatou Thiam oraz Holenderka Anouk Vetter. Thiam miała 64 punkty przewagi nad rywalką i jej nie roztrwoniła, bowiem kontrolowała przeciwniczkę w biegu na 800 metrów. Tym samym obroniła tytuł olimpijski jako druga siedmioboistka w historii.

Brąz przypadł Holenderce Emmie Oosterwegel, która popisała się znakomitym biegiem na 800 metrów. To pozwoliło jej wyprzedzić Amerykankę Kendell Williams.

1. Nafissatou Thiam (Belgia) - 6791 SB
2. Anouk Vetter (Holandia) - 6689 NR
3. Emma Oosterwegel (Holandia) - 6590 PB

----------
16. Adrianna Sułek (Polska) - 6164

Czytaj więcej:
Tokio 2020. Ależ bieg sztafety! Krok w stronę medalu zrobiony
Tokio 2020. Świetne eliminacje Lićwinko. Biało-Czerwona w finale

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany medal dla Polaka w Tokio. "Już nie będzie kłótni w domu"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×