Tokio 2020. Jest szansa na kolejny medal w zapasach! Roksana Zasina w repesażach

Roksana Zasina przegrała walkę ćwierćfinałową w zapasach w stylu wolnym kat. 53 kg., ale powalczy w repesażach o brązowy medal. Polka najpierw musi wygrać z kontuzją, a później pokonać dwie rywalki.

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Roksana Zasina PAP/EPA / RITCHIE B. TONGO / Na zdjęciu: Roksana Zasina
Roksana Zasina przegrała przed czasem (2:12) walkę ćwierćfinałową z Japonką Mayu Mukaidą w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego Tokio 2020 w zapasach kobiet w stylu wolnym kat. 53 kg. Jej pogromczyni wygrała jednak swój pojedynek półfinałowy i dzięki temu nasza reprezentantka weźmie udział w repesażach.

Aby zdobyć brązowy medal Polka musi pokonać dwie rywalki. Pierwszą będzie Kamerunka Joseph Emilienne Essombe Tiako, a walka zaplanowana jest na czwartek 6 sierpnia około godz. 4 polskiego czasu.

Dobrą wiadomością jest to, że Zasina jest faworytką pojedynku z Essombe Tiako i ma duże szanse aby awansować do decydującego starcia. Złą jest jednak to, że cały czas walczy także z kontuzją odniesioną podczas ćwierćfinału. Jak przekazał na Twitterze dziennikarz Damian Pechman, problem dotyczy odcinku lędźwiowego kręgosłupa.

Zasina w Tokio debiutuje w IO, choć ma na swoim koncie kilka dużych sukcesów. Największy to brąz mistrzostw świata, który wywalczyła w 2017 roku w Paryżu w kat. 53 kg. Kilkukrotnie stawała także na podium mistrzostw Europy, w 2013 roku zdobyła nawet złoto.

Reprezentacja Polski zdobyła dotąd w Tokio 10 medali. Jeden z nich był dziełem zapaśnika Tadeusza Michalika, który w rywalizacji 97 kg. stylem klasycznym wywalczył brąz.

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany medal dla Polaka w Tokio. "Już nie będzie kłótni w domu"
Czy wierzysz, że Roksana Zasina zdobędzie medal w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×