Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tokio 2020. Polska czwórka poznała rywalki w walce o olimpijski finał

Polska czwórka na 500 metrów kobiet wywalczyła bezpośredni awans do półfinału igrzysk olimpijskich Tokio 2020 z wyścigu eliminacyjnego. Kilka godzin później poznały wszystkie rywalki, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć w walce o finał.

Dawid Lis
Dawid Lis
Polska czwórka w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska PAP/EPA / PAP/Leszek Szymański / Polska czwórka w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska
Polska czwórka na 500 metrów w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyła bezpośredni awans do półfinału igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w piątek rano. Polki ze spokojem mogły przyglądać się rywalizacji innych reprezentacji w ćwierćfinale i czekać na to, z kim przyjdzie im się zmierzyć w walce o olimpijski finał.

Z wyścigów eliminacyjnych, oprócz Polek, pewny awans do półfinału wywalczyły Węgierki, Nowozelandki oraz Niemki. Blisko awansu były Białorusinki, ale ostatecznie te musiały walczyć w ćwierćfinale.

W piątkowym ćwierćfinale aż sześć osad było premiowanych awansem, co oznaczało, że tylko dwie ostatnie odpadają z walki o finał. Ostatecznie na końcu stawki znalazły się łódki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Kanady. Najlepsze okazały się Białorusinki, które na pewno będą chciały się włączyć do walki o olimpijskie medale.

Półfinał z udziałem Polek odbędzie się w sobotę, 7. sierpnia o godz. 3:14. Oprócz naszych reprezentantek na starcie staną Nowozelandki z Lisą Carrington, Dunki z Emmą Jorgensen, Chinki oraz Ukrainki. Z tych pięciu osad aż cztery wywalczą awans do finału, więc liczymy, ze z tym zadaniem Polki poradzą sobie bez problemów. Finał K4 500 metrów również odbędzie się w sobotę, o godz. 5:19.

Wyniki ćwierćfinału K4 500 metrów kobiet:
1. Białoruś - 1:35.534 - awans do półfinału
2. Chiny - 1:36.379 - awans do półfinału
3. Ukraina - 1:36.948 - awans do półfinału
4. Francja - 1:37.138 - awans do półfinału
5. Australia - 1:37.601 - awans do półfinału
6. Dania - 1:37.682 - awans do półfinału
7. Rosyjski Komitet Olimpijski - 1:38.372 - finał B
8. Kanada - 1:38.537 - finał B

Czytaj także:
Tokio 2020. Niesamowity wyczyn Amerykanki! Tylko tego złota brakowało jej do kolekcji
Tokio 2020. Wygrana i pewny awans Głazunowa, Kamiński odpadł w ćwierćfinale

Czy Polki zdobędą medal w K4 500 metrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×