Co za kasa! Za złoto olimpijskie polityk dał mu gigantyczną nagrodę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Naomi Baker / Na zdjęciu: Abdulrashid Sadulajew
Getty Images / Naomi Baker / Na zdjęciu: Abdulrashid Sadulajew
zdjęcie autora artykułu

Abdulrashid Sadulajew zdobył w Tokio złoty medal olimpijski w zapasach. Był to dla niego drugi taki sukces w karierze. Opłacało się, bowiem jeden z polityków przekazał mu nagrodę w wysokości miliona dolarów.

Przed pięcioma latu Abdulrashid Sadulajew sięgnął po złoty medal igrzysk olimpijskich Rio de Janeiro 2016 w zapasach w kategorii 86 kg. W Tokio 2020 był bezkonkurencyjny w rywalizacji do 97 kg. Reprezentant ROC pokazał, że w zapasach jest absolutnym dominatorem.

Jego sukces doceniono w Rosji. Pochodzący z Dagestanu Sadulajew miał otrzymać od jednego z polityków rosyjskiej Dumy Państwowej okrągły milion dolarów premii za wywalczenie drugiego w karierze olimpijskiego mistrzostwa.

Portal rt.com pisze, że Sadulajew "trafił w dziesiątkę". Pojawiły się zresztą plotki, że zapaśnik rzuci tę dyscyplinę sportu i przeniesie się do MMA, gdzie czekałyby na niego dużo większe pieniądze niż w zapasach. Jednak po premii od polityka sportowiec ma zostać przy swojej dotychczasowej dyscyplinie.

- Chcę podziękować mojemu rodakowi, deputowanemu Dumy Państwowej, Magomedowi Gadzhievowi, który postanowił zmotywować mnie milionem dolarów za wygranie igrzysk w Tokio. Postaramy się podnieść poprzeczkę i zadowolić fanów kolejnymi zwycięstwami - powiedział Sadulajew agencji RIA.

Czytaj także: Zaskakujący wpis polskiego medalisty z Tokio. "Nic tylko dać sobie liścia" Skandal! Zawodniczka otrzyma nowy medal

ZOBACZ WIDEO: Złoty medalista zareagował na przydomek nadany przez dziennikarza TVP. "Chciałbym sprostować"

Źródło artykułu:
Komentarze (0)