Tokio 2020. Stali na podium regularnie. Rekordzista zdobył więcej złotych medali od Polaków

Aż 180 sportowców wyjedzie z Tokio z przynajmniej dwoma medalami. W tym gronie znalazło się sześciu Biało-Czerwonych. Zwycięzca klasyfikacji indywidualnej wywalczył natomiast więcej złotych krążków niż... cała reprezentacja Polski.

Mateusz Kozanecki
Giorgio Scala/BSR Agency/Getty Images

9. Ariarne Titmus (Australia / pływanie) - 4 medale (2/1/1)

Czołową dziesiątkę klasyfikacji indywidualnej otwiera aż piątka sportowców - Witalina Bacaraszkina (ROC / strzelectwo), James Guy (Wielka Brytania / pływanie), Daiki Hashimoto (Japonia / gimnastyka), Adam Peaty (Wielka Brytania / pływanie), Jewgienij Ryłow (ROC / Pływanie). Cała piątka wyjedzie z Tokio z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem.

Dziewiąta w zestawieniu jest z kolei Australijka Ariarne Titimus, która rywalizowała w pływaniu. Była najlepsza na 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Na dystansie 800 metrów zajęła drugą pozycję. Do swojego dorobku dołożyła jeszcze brąz w sztafecie 4x200 m.

Czy zaimponowała ci postawa Emmy McKeon?