Tokio 2020. Stali na podium regularnie. Rekordzista zdobył więcej złotych medali od Polaków

Aż 180 sportowców wyjedzie z Tokio z przynajmniej dwoma medalami. W tym gronie znalazło się sześciu Biało-Czerwonych. Zwycięzca klasyfikacji indywidualnej wywalczył natomiast więcej złotych krążków niż... cała reprezentacja Polski.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Giorgio Scala/BSR Agency/Getty Images

9. Ariarne Titmus (Australia / pływanie) - 4 medale (2/1/1)

Czołową dziesiątkę klasyfikacji indywidualnej otwiera aż piątka sportowców - Witalina Bacaraszkina (ROC / strzelectwo), James Guy (Wielka Brytania / pływanie), Daiki Hashimoto (Japonia / gimnastyka), Adam Peaty (Wielka Brytania / pływanie), Jewgienij Ryłow (ROC / Pływanie). Cała piątka wyjedzie z Tokio z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem.

Dziewiąta w zestawieniu jest z kolei Australijka Ariarne Titimus, która rywalizowała w pływaniu. Była najlepsza na 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Na dystansie 800 metrów zajęła drugą pozycję. Do swojego dorobku dołożyła jeszcze brąz w sztafecie 4x200 m.

Czytaj także: Bardzo dobre miejsce Polaków. Oto klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich

Czy zaimponowała ci postawa Emmy McKeon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • dzepetto Zgłoś komentarz
  Mnożenie konkurencji pływackich, czy też biegowych, jest bez sensu. Kilka dystansów, kilka stylów, to nic dziwnego, że tyle medali najlepszy pływak zdobywa. Wrzucić do basenu, kazać
  Czytaj całość
  przepłynąć 500 metrów dowolnym stylem i kto najszybszy wygrywa. Dlaczego nie ma kilku konkurencji w pchnięciu kulą? Pchnięcie prawą ręką, pchnięcie lewą ręką, dowolną ręką, pchnięcie małej kuli, pchnięcie dużej kuli... Byłoby to równie sensowne, co mnożenie konkurencji w pływaniu.
  • Magda924 Zgłoś komentarz
   Cieszę się, że było mi dane obejrzeć wszystkie fantastyczne wydarzenia a to tylko dzięki temu, że zamówiłam sobie budzenie na życzenie w eurosporcie.
   • yes Zgłoś komentarz
    "Rekordzista zdobył więcej złotych medali od Polaków" - czy jest jakaś nowa konkurencja? Kiedyś mówiło się, że ktoś zdobył najwięcej medali, zdobył medal(e) lub nie
    Czytaj całość
    zdobył/nie ma medalu.