KokpitKibice
Relacje na żywo
wybierz dyscyplinę
Wirtualna Polska partnerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Tekturowe łóżka w Tokio! Gwiazda igrzysk zdradziła kuriozalny powód

Łóżka, które zostały zainstalowane w wiosce olimpijskiej podczas IO Tokio 2020, są wykonane z... tektury. Amerykański biegacz Paul Chelimo wyjaśnił, skąd taki pomysł. Organizatorzy kierowali się jednak innymi przesłankami.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Tekturowe łóżko w wiosce olimpiskiej Twitter / twitter.com/Paulchelimo / Tekturowe łóżko w wiosce olimpiskiej

"Łóżka w wiosce olimpijskiej będą wykonane z tektury, co ma na celu zabicie intymności wśród sportowców. Łóżka będą w stanie wytrzymać ciężar pojedynczej osoby, aby uniknąć sytuacji pozasportowych" - napisał na Twitterze Paul Kipkemoi Chelimo, amerykański lekkoatleta specjalizujący się w biegach długich.

Srebrny medalista IO Rio de Janeiro 2016 udostępnił zdjęcia łóżka, na którym będą spać olimpijczycy w Tokio.

"W tym momencie będę musiał zacząć ćwiczyć spanie na podłodze, ponieważ jeśli moje łóżko się zapadnie i nie jestem przyzwyczajony do spania na podłodze, to będę miał dość. Więcej dodatkowego stresu w drodze do Tokio" - dodał biegacz z USA.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek człowiekiem wielu talentów. Nietypowe hobby naszego mistrza!

Internauci szybko podchwycili temat. "Japońscy inżynierowie otrzymali łańcuch problemów: łóżko - seks - COVID-19. Wykorzystując swoje umiejętności analityczne, pomyśleli, że jeśli wyeliminują łóżko, mogą zatrzymać łańcuch zanim dotrze do COVID-19. Niestety, nie przeprowadzili testów jakości" - podsumował z humorem jeden z twitterowiczów.

Zdaniem Japończyków tekturowe łóżka są jednak bardzo solidne. Mają wytrzymać obciążenie nawet do 200 kg. Zamysł był taki, by wykorzystać przedmioty nadające się do recyklingu, a łóżko było jednym z pomysłów.

Niemka Susen Tiedtke z kolei uważa, że organizatorzy i tak będą bezsilni, jeśli chodzi o seks w wiosce olimpijskiej.

- Wszelkie zakazy są dla mnie wielkim pośmiewiskiem. W ogóle nie działają. Seks zawsze jest problemem w wiosce olimpijskiej. Na igrzyskach sportowcy są u szczytu sprawności fizycznej. Po zakończeniu zawodów chcą wyrzucić z siebie energię. Impreza odbywa się jedna za drugą, często w grę wchodzi alkohol - przyznała była lekkoatletka specjalizująca się w skoku w dal w rozmowie z dziennikiem "Bild".

Zobacz:
Tokio 2020. Znamy oficjalne rozstawienie w turnieju olimpijskim. Iga Świątek wysoko
Tokio 2020. Fala krytyki spadła na MKOl. "Bańka" już pękła

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • Adela Rozen Zgłoś komentarz
  " Łóżka będą w stanie wytrzymać ciężar pojedynczej osoby, aby uniknąć sytuacji pozasportowych" , to wychodzi na to że te 150.000 bezpłatnych prezerwatyw w Tokio wszędzie
  Czytaj całość
  tylko nie na łóżku ? :)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×