Tokio 2020. Medal w taekwondo dla Polski? "Kiedyś musi być pierwszy raz"

Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Tokio coraz bliżej. Swój debiut w stolicy Japonii zaliczy m.in. Patrycja Adamkiewicz, która będzie reprezentować Polskę w taekwondo olimpijskim. Czy może być naszą nadzieją na medal?

Dawid Lis
Dawid Lis
Patrycja Adamkiewicz Newspix / ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK / Na zdjęciu: Patrycja Adamkiewicz
Patrycja Adamkiewicz wygrała w olimpijskim turnieju, który odbył się w Sofii i dzięki temu będzie miała okazję do debiutu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wcześniej, w 2018 roku, zdobyła brąz w mistrzostwach Europy.

- Jak na razie staram się nie myśleć o debiucie, żeby zbytnio się nie stresować. O właściwym przygotowaniu do igrzysk myślę natomiast od momentu kwalifikacji. Ułożyliśmy je z myślą o jak najlepszym występie - mówiła 23-latka w wywiadzie dla strony pasja.azs.pl.

Taekwondo na igrzyskach olimpijskich obecne było już w Seulu w 1988 roku, wtedy jednak jako sport pokazowy. Na stałe w kalendarz sportów olimpijskich wpisało się od 2000 roku, kiedy najważniejsze zawody czterolecia odbywały się w Sydney. Do tej pory Polska nie zdobyła jeszcze medalu w tej dyscyplinie i Adamkiewicz chce się zapisać na kartach historii.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Lisek zrobił show na początku wywiadu. "Poczekaj, mogę zrobić"

- Chcę się pokazać z jak najlepszej strony i godnie reprezentować nasz kraj. Polskie taekwondo olimpijskie jeszcze nigdy nie zdobyło medalu na igrzyskach. Kiedyś musi być ten pierwszy raz i zrobię wszystko, żeby zapisać się w jego historii. Sukces sprawi, że o naszej dyscyplinie może zrobić się głośniej - przyznała.

Patrycja Adamkiewicz w Tokio będzie walczyć w kategorii do 57 kilogramów, a to oznacza, że swój udział rozpocznie w niedzielę, 25 lipca.

Oprócz Adamkiewicz, w Tokio powalczy także nasza druga przedstawicielka taekwondo Aleksandra Kowalczuk (+67 kg), która jeszcze do stolicy Japonii nie poleciała ze względu na pozytywny wynik testu, o czym poinformowano w piątek, 16 lipca. Dzień później Polka otrzymała negatywny wynik trzeciego testu, ale do Tokio wyleci dopiero w środę, 21 lipca. Jej pierwszy start zaplanowano na 27 lipca.

Czytaj również:

Covidowy alarm przed IO w Tokio. Potwierdzono kolejne przypadki

Polscy pływacy zapowiedzieli pozwy. Jest reakcja władz związku

Czy Polska zdobędzie medal w taekwondo na IO w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×