Karaś przeżywa dramatyczne chwile. "Moja noga jest w tak złym stanie"

Robert Karaś nie zdołał w piątek dokończyć brazylijskich zawodów. Pojawiły się poważne problemy, przez które Polak już nie jest w stanie biec. On jednak wciąż się nie poddał i chce dotrzeć do mety.

Robert Czykiel
Robert Karaś Instagram / Na zdjęciu: Robert Karaś
Zawody Brasil Ultra Tri wciąż trwają. Była szansa, że Robert Karaś ukończy je w piątek wieczorem. Wiadomo jednak, że to się nie udało. Polak nadal nie dotarł do mety biegu, którego łączna długość to aż 422 km. Pojawiły się poważne problemy.

- Nie było mi dane skończyć wyścigu. Zostało bodajże czternaście okrążeń. Moja noga jest w tak złym stanie, że musimy ją przeleczyć. Zdrowie jest najważniejsze, więc pewnie wyruszymy rano i nie będę w stanie tego przebiec tylko po prostu przejdę - informuje Karaś na Instagramie.

Złe wieści potwierdza jego zespół. W ostatnim wpisie jest informacja, że "Robert z biegu przeszedł do marszu". Uściślono także, że do końca bieg pozostało mu 17 okrążeń. Każde z nich ma po 1600 m. Najnowsze doniesienia skomentowała ukochana ultramaratończyka.

"A miałam już iść spać. Jak tu zasnąć" - pisze Agnieszka Włodarczyk.

Karaś na trasę ma wrócić w sobotę rano i celem będzie, aby dojść do mety. Cały czas realne jest pobicie rekordu Kennetha Vanthuyne'a, który dziesięciokrotnego ironmana pokonał w czasie 182 godzin 43 minut i 43 sekund.

Nasz rodak ma już za sobą 38 km pływania i 1800 km jazdy na rowerze. Ostatnim etapem Brasil Ultra Tri jest 422 km biegiem.

AKTUALIZACJA

Robert Karaś w sobotę rano wyruszył w trasę. Na Instagramie pojawił się krótki filmik z dopiskiem, że zostało mu jednak 10 okrążeń, czyli 16 km i będzie chciał je pokonać marszobiegiem.
Szczere wyznanie Agnieszki Włodarczyk. Tak przeżywa start Roberta Karasia >> Robert Karaś miał problemy z odciskami. "Ruszamy w ostatni bój" >>
Czy Robert Karaś ukończy Brasil Ultra Tri?