Lekkoatletyczne ME Berlin 2018: kontuzja Karola Hoffmanna

Karol Hoffmann z powodu kontuzji wycofał się z eliminacji trójskoku podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy 2018 w Berlinie.
Piotr Ziemka
PAP / Adam Warżawa / Karol Hoffmann

Polak w trakcie pierwszej próby naderwał ścięgno Achillesa i upadł. Przez kilka minut leżał na rozbiegu, nie był w stanie się podnieść i czekał na pomoc medyczną. Opuścił płytę stadionu na wózku inwalidzkim.

W 2016 roku Karol Hoffmann zdobył srebrny medal mistrzostw Europy. W Amsterdamie triumfował wtedy Maximilian Hess. Niemiec również nie wystąpi w finale czempionatu w Berlinie. Reprezentant gospodarzy został sklasyfikowany na piętnastym, miejscu. Awans uzyskała czołowa dwunastka.

Najlepiej w eliminacjach spisał się Alexis Copello. Reprezentant Azerbejdżanu uzyskał 16 metrów i 82 centymetry. Drugą pozycję zajął Pablo Torrijos (16,79). Trzeci był Jean-Marc Pontvianne (16,77).

Finał rozpocznie się w niedzielę o 19:55.

Trenujesz bieganie? Sprawdź z jakich aplikacji do uprawiania sportu warto skorzystać, znajdziesz je TUTAJ.

Czy Alexis Copello wygra finał trójskoku?