Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Gregor Schlierenzauer chce wygrać wszystko

Gregor Schlierenzauer, ostatni zdobywca Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich, przyznał, że choć w zbliżającym się sezonie za najważniejsze uznaje igrzyska, chciałby odnieść zwycięstwa również w pozostałych prestiżowych imprezach.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W 2006 roku, gdy w Turynie odbywały się igrzyska olimpijskie, Gregor Schlierenzauer miał tylko szesnaście lat i czekał na debiut w Pucharze Świata, który nastąpił w marcu tamtego roku w Oslo. Obecnie Austriak to jedna z największych gwiazd skoków narciarskich i kandydat do złotego medalu w Vancouver, gdzie zadebiutuje w zawodach tej rangi.

Ostatnio Schlierenzauer udzielił wywiadu jednej z lokalnych austriackich gazet i stwierdził, że złoto olimpijskie to priorytet, gdyż marzy o nim od dziecka, jednak nie ma zamiaru skupiać się tylko i wyłącznie na walce o to trofeum. Austriak planuje bowiem ponadto po raz drugi z rzędu zwyciężyć w Pucharze Świata, a także wygrać Turniej Czterech Skoczni, co jak dotąd nie udało mu się w poprzednich latach - raz był drugi, a raz trzeci. Gdyby Schlierenzauer rzeczywiście wygrał wszystkie trzy imprezy, wyrównałby osiągnięcie czwórki wielkich gwiazd sprzed lat - Jensa Weissfloga, Matti Nykanena, Toni Nieminena i Espena Bredesena, którzy triumfowali w jednym sezonie na igrzyskach, w Turnieju Czterech Skoczni i w Pucharze Świata. Żaden z nich w swoim najlepszym sezonie nie zdołał jednak triumfować na mistrzostwach świata w lotach – Weissflog nie miał takiej możliwości gdyż zawodów wówczas nie rozgrywano, Nieminen zrezygnował ze startu, a Bredesen i Nykanen zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Schlierenzauer we wspomnianym wywiadzie nie mówił nic na temat marcowych mistrzostw w Planicy, co już wywołało komentarze, czy nie traktuje tych zawodów, które wygrał już dwa lata temu, jako szczególnie istotnych i prestiżowych, czy też może ... po prostu zapomniał wspomnieć o nich wyliczając inne priorytety.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
wintersportnews.blogspot.com
Komentarze (2):
 • london Zgłoś komentarz
  niech sie nie osra Austriaczek......
  • Norgefan Zgłoś komentarz
   Jens Weissflog w sezonie 1983/84: złoto na skoczni normalnej w Sarajevie, wygrana w TCS i w PŚ Toni Nieminen w sezonie 1991/92: złoto na skoczni dużej i w drużynie w Albertville, wygrana w
   Czytaj całość
   TCS i w PŚ Espen Bredesen w sezonie 1993/94: złoto na skoczni normalnej w Lillehammer, wygrana w TCS i w PŚ A oni to co, sroce z pod ogona wypadli?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×