Polskie media o sukcesie Justyny Kowalczyk

Polskie media są zachwycone biegiem Justyny Kowalczyk i są pod wrażeniem sprinterskiego finiszu, jaki miał miejsce na ostatnich metrach biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną. To największy sukces polskich sportów zimowych od 38 lat.


Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Przegląd Sportowy: Fajnie jest wreszcie pokonać Bjoergen

- Super, że wygrałam. Fajnie jest wreszcie pokonać Bjoergen - powiedziała Justyna Kowalczyk po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w biegu na 30 kilometrów stylem klasycznym.

Polska The Times: To pierwszy złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich dla Polski od 1972 roku

Justyna Kowalczyk została mistrzynią olimpijską w narciarskim biegu na 30 kilometrów ze startu wspólnego techniką klasyczną. To pierwszy złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich dla Polski od 1972 roku i drugi w historii.

Gazeta Wyborcza: To był niesamowity wyścig

To były niesamowity wyścig, wielkie emocje i finisz jak w sprincie. Igrzyska skończyły się pojedynkiem dwóch największych gwiazd w konkurencji biegów narciarskich i największych rywalek - Bjoergen i Kowalczyk.

Rzeczpospolita: Polka wygrała niespotykaną różnicą

Justyna Kowalczyk triumfowała w morderczym biegu na 30 km stylem klasycznym. Na ostatnich metrach stoczyła pasjonującą walkę z Norweżką Marit Bjoergen. Polka wygrała niespotykaną różnicą na tak długim dystansie - 0,3 s.

Fakt: Wyścig przejdzie do historii igrzysk w Vancouver

Wyścig na ostatniej prostej pomiędzy Norweżką i Polką przejdzie do historii igrzysk w Vancouver. Trzymający w napięciu finisz kosztował wiele zdrowia polskich kibiców, przyzwyczajonych przecież przez lata do porażek. Ale nie tym razem! Teraz Polska była górą! Twarda jak stal Justyna Kowalczyk wykrzesała z siebie ostatnie siły i wyprzedziła na mecie Norweżkę o 0,3 sekundy! Dziś wreszcie i my mamy co świętować! Brawo Justyna!

Super Express: Nasza Królowa Śniegu

Nasza Królowa Śniegu, która jest liderką Pucharu Świata w biegach narciarskich została złotą medalistką igrzysk olimpijskich. Po fantastycznym finiszu w biegu na 30 km. Polka pokonała swoją największą rywalkę trzykrotną złotą medalistkę z Vancouver Marit Bjoergen o 0,3 s.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×