Nie żyje Grzegorz Stellak. Zdobył medal na igrzyskach olimpijskich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook /  / Na zdjęciu: Grzegorz Stellak
Facebook / / Na zdjęciu: Grzegorz Stellak
zdjęcie autora artykułu

W wieku 72 lat zmarł Grzegorz Stellak. Przed laty święcił sukcesy na międzynarodowych imprezach wioślarskich. Najgłośniej było o nim w 1980 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek 17 listopada w godzinach porannych pojawiła się informacja o śmierci Grzegorza Stellaka. Przykre wieści przekazał jego syn Tomasz, a potem także Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

"Dziś w nocy odszedł od nas na wieczne spoczywanie nasz ukochany mąż i tata Grzegorz Stellak. O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce, pogrążeni w smutku żona i synowie" - napisał Tomasz Stellak.

To ogromna strata dla polskiego sportu. Pochodzący z Płocka Stellak w młodości był zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz oraz Budowlanych Płock. Na arenie krajowej zdobywał pięciokrotnie tytuł mistrza Polski w wioślarstwie.

Największe sukcesy przyszły w drugiej połowie lat 70. Najpierw w 1975 roku zdobył srebrny medal w mistrzostwach świata, które odbyły się w Nottingham. Dokonał tego w dwójce ze sternikiem, a jego partnerem był Ryszard Stadniuk.

Obaj pięć lat później cieszyli się z kolejnego sukcesu. W 1980 wywalczyli brązowy medal igrzysk olimpijskich w Moskwie w czwórce ze sternikiem.

Stellak po zakończeniu kariery nadal poświęcał się wioślarstwu. Najpierw jako trener, a potem prezes Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Był także członkiem zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. W 2009 roku otrzymał tytuł Płocczanina Roku.

Pogrzeb Grzegorza Stellaka odbędzie się w środę 22 listopada. Msza święta rozpocznie się o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym w Zakrzewie, a następnie sportowiec zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

Tragedia podczas treningu. Zawodnik zginął w wypadku samochodowym >> Nie żyje Sergij Iwanenko. Zginął na froncie >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)