Polska olimpijka zawiesiła karierę. Decyzja zapadła tuż przed walką o igrzyska

O przepustkę na tegoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu nie powalczy Olga Michałkiewicz. Wioślarka w rozmowie z Interią zdradziła szczegóły takiej decyzji.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Olga Michałkiewicz Instagram / Olga Michałkiewicz / Olga Michałkiewicz
Na początku kwietnia 2024 roku Olga Michałkiewicz poinformowała o zawieszeniu kariery. Wszystko przez kłopoty zdrowotne. Wioślarka zmagała się z problemami z układem pokarmowym, które zaczęły się przed igrzyskami w Tokio.

Późniejsza diagnostyka wykazała, że Michałkiewicz zmaga się z depresją. Z początku 29-latka próbowała walczyć o igrzyska olimpijskie w Paryżu, choć znajdowała się poza kadrą. Z czasem jednak wicemistrzyni świata zrozumiała, że mija się to z celem i podjęła decyzję o zawieszeniu kariery.

Wioślarka kilka dni później udzieliła wywiadu Interii. W obszernej rozmowie kobieta opowiedziała o swoich problemach, z jakimi musiała się mierzyć w ostatnich miesiącach. To, co jej pomogło, to fakt, że przestała się kryć ze swoimi kłopotami.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

- Zaczęłam leczenie i przez kilka tygodni nie powiedziałam tego na głos, przed bliskimi, a nawet przed samą sobą. Bałam się o tym mówić. Im bardziej jednak poznawałam swój przypadek, to rozumiałam, że mam prawo tak się czuć. Zaczęłam wtedy dostrzegać innych ludzi, którzy otwarcie mówili o depresji - mówiła.

Olga Michałkiewicz przyznała, że choć z początku przestraszyła się, gdy usłyszała diagnozę, to jednak z czasem poczuła ulgę. Dzięki temu wioślarka mogła poddać się terapii, która trwa już kilka miesięcy.

- Myślałam, że coś się we mnie tak bardzo zmieniło, że zmieniam się jako człowiek, a jestem bardzo empatyczną osobą i zależy mi na ludziach, którzy mnie otaczają. Tyle że moje reakcje były zupełnie sprzeczne z tym, jaka jestem naprawdę - dodawała.

W tym miejscu pojawia się pytanie, co z dalszą karierą wioślarki. Sama zainteresowana przyznała, że nie porzuca myśli o powrocie do wyczynowego uprawiania sportu. Jak jednak zaznaczyła, na wszystko potrzebuje jednak czasu.

Przypomnijmy, że Michałkiewicz to dwukrotna młodzieżowa mistrzyni świata w wioślarskiej czwórce podwójnej. W swojej kolekcji posiada także tytuł wicemistrzyni świata oraz dwa brązowe medale mistrzostw Europy.

Wioślarka wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Razem z innymi Polkami awansowały do finału, w którym zajęły szóste miejsce.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Zobacz także:
Rzucił lekkoatletykę. W nowej pracy może się pomylić tylko raz
Lekarze nie dowierzali, gdy widzieli nogę Polaka. Aż robili mu zdjęcia

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×