Srebro czwórki podwójnej mężczyzn na mistrzostwach świata w wioślarstwie

Polska czwórka podwójna mężczyzn zdobyła w Linzu srebrny medal wioślarskich mistrzostw świata 2019. Triumfowali Holendrzy.

Piotr Ziemka
Wioślarstwo Newspix / Matt Roberts / Wioślarstwo
Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański prowadzili po 1/4 rywalizacji z przewagą 58 setnych sekundy nad Włochami oraz 0.62 nad Holendrami. Te trzy osady pozostały do końca w czołowej trójce, ale kolejność się zmieniła. Najlepsi okazali się Holendrzy: Dirk Uittenbogaard, Abe Wiersma, Tone Wieten i Koen Metsemakers (5:51.75). Podopieczni Aleksandra Wojciechowskiego zajęli drugie miejsce z czasem 5:55.59. Brązowe medale otrzymali Włosi (5:56.11), którzy znaleźli się przed Polakami w czwartkowym wyścigu półfinałowym.

Czaja, Chabel, Pośnik i Barański w sezonie 2019 triumfowali w zawodach Pucharu Świata w Poznaniu. Zwyciężyli również w Rotterdamie i wygrali klasyfikację generalną Pucharu Świata.

W sobotę w Linzu srebro zdobyła też czwórka podwójna kobiet. Na najwyższym stopniu podium stanęła czwórka bez sternika. W niedzielę w finale A wystąpi dwójka podwójna: Mirosław Ziętarski / Mateusz Biskup. O awans do igrzysk olimpijskich tego dnia będzie rywalizował Natan Węgrzycki-Szymczyk. Aby zdobyć olimpijską kwalifikację w Austrii polski skiffista musi znaleźć się w czołowej trójce finału B. ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy transfer Philippe Coutinho to hit? "Tylko nazwisko, bo na pewno nie występy"

Czy Natan Węgrzycki-Szymczyk zdobędzie w Linsku olimpijską kwalifikację?