Czy sukcesy niepełnosprawnych sportowców są traktowane gorzej?
W studiu "Dzień Dobry TVN" gościli niepełnosprawni sportowcy, którzy w swoich dziedzinach osiągają ogromne sukcesy. Czy są one jednak dostrzegane?
Redakcja
- Każdy medal jest cenny i jest dla nas osobiście ważny - powiedział Maciej Lepiato, mistrz świata i mistrz paraolimpijski w skoku w wzwyż. Sprinter i mistrz świata Mateusz Michalski zdradził, czemu uważa, że sukcesy paraolimpijczyków są traktowane gorzej niż sportowców pełnosprawnych.
Czy sukcesy niepełnosprawnych sportowców są traktowane gorzej? Michalski i Lepiato o swojej niepełnosprawności


Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Dzień Dobry TVN/x-news
Komentarze (1)
-
wislok Zgłoś komentarz
, a innym użytkownikiem dyskusja na ten temat. Dla mnie sportowiec z niepełnosprawnością po prostu jest sportowcem , jak mówimy o Tomku Majewskim to nie mowimy o sportowcu pełnosprawnym, tylko o sportowcu. Tu powinno być tak samo. Zmagania tych osób są tak samo emocjonujące, ekscytujące i wciągające. Tylko,że to jest jakiś zamknięty krąg- aby on zyskał na popularności to musi w to wejść telewizja,a TV tego nie robi bo nie ma zainteresowania. Wśród pełnosprawnych wystarczy sukces by się nakręciła koniunktura jak przy skokach, piłce ręcznej czy siatkówce. Tu te sukcesy od dawna są. Więc wszystko sprowadza się do początkowej mojej myśli- to i to musi być uznane za sport i wielkim błędem jest chociażby niewpisanie paraolimpiady do obowiązku transmisyjnego. Gdyby ona się pojawiła to wtedy zmagania mogły by dotrzeć do mas,a co za tym idzie pojawiła by się presja społeczna by emitować być może także inne zmagania jak np. MŚ czy ME w LA czy w pływaniu.