Polki zajęły całe podium Pucharu Świata! [WIDEO]

Wspaniały sukces odniosły reprezentantki Polski w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej na czas. Podczas rywalizacji w Salt Lake City zwyciężyła Aleksandra Mirosław przed Aleksandrą Kałucką. Podium uzupełniła Natalia Kałucka.

Dawid Franek
Aleksandra Mirosław Getty Images / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław
Aleksandra Mirosław jest w doskonałej formie. Dwa tygodnie temu w kwalifikacjach Pucharu Świata w Seulu Polka pobiła własny rekord świata we wspinaczce na czas, uzyskując 6,64 s. Teraz nie miała sobie równych podczas rywalizacji w Salt Lake City.

W wielkim finale Mirosław osiągnęła 6,93 s. Jej rywalką była Aleksandra Kałucka, która zakończyła walkę o pierwsze miejsce z czasem 7,83 s (wideo na samym dole). Mirosław nie miała konkurencji już podczas kwalifikacji, które wygrała z wynikiem 6,89 s.

Świetnie spisała się także Natalia Kałucka, która w wyścigu o brązowy medal pokonała Amerykanką Emmę Hunt. Polka uzyskała czas 7,52 s, a rywalka 7,58 s.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Wysokie szóste miejsce zajęła Patrycja Chudziak. Reprezentantki Polski dokonały historycznej rzeczy. Nigdy nie mieliśmy w pełni polskiego podium oraz czterech zawodniczek w pierwszej szóstce.

W eliminacjach startowała również Anna Brożek, która zajęła 18. miejsce.

Następne zawody z cyklu Pucharu Świata odbędą się za tydzień. Areną zmagań znów będzie obiekt w Salt Lake City.