Kosmos. Zobacz, co zrobiła Polka

Już na igrzyskach olimpijskich w Tokio zadziwiła świat, ustanawiając fenomenalny rekord. Podczas kwalifikacji Pucharu Świata w Seulu Aleksandra Mirosław zrobiła coś niewiarygodnego. Musicie to zobaczyć!

Michał Fabian
Michał Fabian
Aleksandra Mirosław poprawia własny rekord świata Twitter / International Federation of Sport Climbing / Na zdjęciu: Aleksandra Mirosław poprawia własny rekord świata
Aleksandra Mirosław udowadnia, że we wspinaczce sportowej na szybkość występuje w zupełnie innej lidze. Na igrzyskach olimpijskich w Tokio pobiła rekord świata (6,84 s).

W piątkowych kwalifikacjach Pucharu Świata w Seulu polska "Spider-Woman" poprawiła tamten wynik aż o 0,2 sekundy, uzyskując 6,64 s! W dyscyplinie, w której liczą się setne sekundy, to prawdziwy kosmos.

"Aleksandra Mirosław niszczy rekord świata, który ustanowiła na igrzyskach" - czytamy na twitterowym profilu Międzynarodowej Federacji Wspinaczki Sportowej, na którym zamieszczono film z popisową próbą Polki.

ZOBACZ WIDEO: Zobacz, co wymyśliła Anita Włodarczyk. Ma specyficzne poczucie humoru

Mirosław wygrała kwalifikacje z ogromną przewagą. Desak Made Rita Kusuma Dewi z Indonezji, która zajęła drugie miejsce, straciła do Polki aż... 0,51 s. Piąte miejsce zajęła Aleksandra Kałucka (7,40 s), zaś dziesiąta była Natalia Kałucka (7,83 s).

Przypomnijmy, że podczas igrzysk w Tokio Aleksandra Mirosław zajęła 4. miejsce (w kombinacji składającej się z trzech konkurencji). Wspinaczkę na szybkość wygrała zdecydowanie, w następnych konkurencjach (boulderingu i prowadzeniu) poszło jej słabiej.

Na kolejnych igrzyskach - Paryż 2024 - wspinaczka na szybkość będzie już oddzielną konkurencją medalową, co jest znakomitą informacją dla Polki.

Czytaj także: W siedem sekund pobiła wszystkie możliwe rekordy! Polka w Tokio zawstydziła rywalki
Czytaj także: Dwie Polki na podium mistrzostw świata!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×