Jest medal, ale i smutek. Tak Mirosław zdobyła brąz [WIDEO]

Aleksandra Mirosław do mistrzostw świata w Bernie przystąpiła jako niekwestionowana faworytka, ale ostatecznie zakończyła imprezę na ostatnim stopniu podium. Zobacz, jak Polka zdobyła brąz w wspinaczce na czas.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Aleksandra Mirosław podczas starcia o brąz Instagram / Eurosport / Aleksandra Mirosław podczas starcia o brąz
Nie tak wyobrażała sobie swój występ w mistrzostwach świata we wspinaczce na czas Aleksandra Mirosław. Rekordzistka świata za cel postawiła sobie złoto oraz - co za tym idzie - wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej na IO 2024 w Paryżu, ale nie udało się go zrealizować.

29-letnia Polka, która w półfinale zmierzyła się z Emmą Hunt z USA, popełniła bardzo kosztowny błąd i odpadła od ściany. To przekreśliło jej szansę na pokonanie Amerykanki i zdobycie przepustki na igrzyska.

Aleksandra Mirosław w rywalizacji o trzecie miejsce uzyskała czas 6,55 s i pokonała Aleksandrę Kałucką, ale nie cieszyła się raczej z brązowego krążka, ponieważ liczyła na coś więcej.

Złoto wywalczyła Desak Made Rita Kusuma Dewi z Indonezji, która w finałowym starciu pokonała Emmę Hunt. Obie zawodniczki uzyskały kwalifikacje na igrzyska olimpijskie.

Zwycięski bieg Aleksandry Mirosław można zobaczyć poniżej:

Czytaj także:
"Nie wiem, co znaczy normalnie widzieć". Młoda Polka zachwyca świat sportu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co oni wymyślili?! Zobacz, co robią ci koszykarze
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×