Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

5-latka uratowana spod gruzów. Pięciokrotny mistrz świata przekazał ważne wieści

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii przyniosło co najmniej 17 tys. ofiar śmiertelnych. Ratownicy ciągle przeczesują gruzowiska. Na miejscu tragedii pojawił się Kenan Sofuoglu. Były motocyklowy mistrz świata przekazał ważne wieści.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Kenan Sofuoglu Instagram / kenansofuoglu / Na zdjęciu: Kenan Sofuoglu
"5-letnia córka naszego brata została właśnie uratowana spod gruzów. Niestety, straciliśmy jego żonę i syna, mimo przybycia na miejsce zespołu ratunkowego. Bracie, twój ból jest naszym bólem" - przekazał Kenan Sofuoglu w mediach społecznościowych. Pięciokrotny mistrz świata klasy World Supersport od czwartku przebywa w mieście Kahramanmaras, które zostało dotknięte trzęsieniem ziemi.

Sofuoglu po zakończeniu kariery w wyścigach motocyklowych zajął się polityką. Dobre relacje z byłym mistrzem świata utrzymuje m.in. Recep Tayyip Erdogan. Prezydent Turcji przed kilkoma laty wspierał Sofuoglu, gdy ten przeżył ogromny dramat w postaci śmierci dwumiesięcznego syna Hamzy. Chłopiec doznał wylewu krwi do mózgu, a Erdogan starał się mu pomóc poprzez zorganizowanie specjalistycznej opieki medycznej.

- Każdy z nas stara się zrobić wszystko, co w jego mocy. Zostałem przydzielony do pomocy rejonowi Kahramanmaras. Na razie nie mogę się tam udać, bo musimy najpierw uchwalić stan wyjątkowy w parlamencie, gdzie muszę być w czwartek rano. Dlatego pojawię się na miejscu tragedii dopiero później - relacjonował w mediach społecznościowych Sofuoglu kilkadziesiąt godzin po tragedii, która kosztowała życie co najmniej 17 tys. osób.

- Gdy zadzwoniłem do gubernatora, który jest odpowiedzialny za rejon Kahramanmaras i zapytałem, co jest najbardziej potrzebne, to usłyszałem, że wszyscy mają tam problemy z energią. Dlatego przydadzą im się generatory prądu - dodał były motocyklista, apelując do swoich fanów o wsparcie osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi.

Sofuoglu dostarczył do Kahramanmaras agregat z własnego domu, ale to tylko kropla w morzu potrzeb. - Jeśli są osoby, które mogą przywieźć tutaj inne generatory, to proszę o pomoc. Warunki pogodowe w tym miejscu są kiepskie, jest zimno, a ludzie potrzebują prądu i ciepła w namiotach i innych pomieszczeniach - podsumował były mistrz świata klasy World Supersport.

Potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 nawiedziło Turcję i Syrię w poniedziałek rano o godz. 4.17 czasu lokalnego (godz. 2.17 w Polsce). Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 10 km i 37 kilometrów na północy zachód od tureckiego miasta Gaziantep. Jest ono położone blisko granicy z Syrią i liczy około 2 mln mieszkańców.

- To był największy kataklizm od 1939 roku, zawaliło się 2818 budynków - powiedział kilkanaście godzin po tragedii prezydent Recep Tayyip Erdogan, który wprowadził trzymiesięczny stan wyjątkowy w 10 prowincjach kraju dotkniętych trzęsieniem ziemi.

Czytaj także:
Kierowca już nie wróci do F1? Poczuł wypalenie
Red Bull poszedł na ustępstwa Ferrari. Bez przywilejów dla zespołu w F1

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×