MotoGP: Piątek na Silverstone pod dyktando Marca Marqueza

Marc Marquez poprawił swój najlepszy czas i wygrał drugą kolejną sesję treningową w klasie MotoGP na torze Silverstone. Hiszpan okazał się tym razem o pół sekundy lepszy od Stefana Bradla.

W odróżnieniu od porannej sesji tym razem zwycięstwo Marca Marqueza zostało przypieczętowane w bardzo wczesnej fazie treningu. Hiszpan wykręcił swój rekordowy czas 2:02,126 już na 7 okrążeniu i w kolejnych dziewięciu próbach nie zbliżył się do tego wyniku. [ad=rectangle]

Dość niespodziewanie drugi rezultat uzyskał startujący na motocyklu LCR Hondy, Stefan Bradl. Niemiec jako jedyny oprócz Marqueza wykręcił w piątek czas poniżej granicy 2 minut i 3 sekund. Na trzecie miejsce drugi raz z rzędu wspiął się Andrea Dovizioso.

Wicelider porannej sesji Andrea Iannone zajął 7. miejsce. Jeszcze gorzej wypadli zawodnicy Yamahy, którzy znaleźli się poza czołową dziesiątką. Jorge Lorenzo był 11., a Valentino Rossi 13.

Ku uciesze lokalnej publiczności w czołowej szóstce znalazło się aż dwóch kierowców z Wysp. Najlepszy z nich Bradley Smith uzyskał 4. czas i stracił do Marqueza mniej sekundę.

Dokończenie treningów oraz sesja kwalifikacyjna w sobotę. Początek niedzielnego wyścigu w klasie MotoGP o godzinie 14.