Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Toni Elias wraca do MotoGP

Zespół Forward Racing zdecydował się na kolejną zmianę w składzie swojego zespołu. Do końca sezonu w MotoGP oglądać będziemy Toni Eliasa, który zastąpi Claudio Cortiego.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Od kilku tygodni zespół Forward Racing boryka się ze sporymi problemami. Jest to spowodowane aresztowaniem szefa zespołu Giovanni Cuzariego, który podejrzewany jest o pranie brudnych pieniędzy i korupcję. Z tego powodu kilku sponsorów zrezygnowało z dalszego wspierania włoskiej ekipy.

Problemy Forward Racing sprawiły, że kontrakt z zespołem rozwiązał Stefan Bradl. Miejsce Niemca w zespole zajął Claudio Corti, jednak wyniki włoskiego motocyklisty nie były najlepsze. W czterech wyścigach Corti nie zdobył punktów, a jego najlepszym wynikiem jest osiemnaste miejsce w wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

W efekcie kontrakt z Cortim został rozwiązany, a jego miejsce zajmie Toni Elias. Hiszpan w sezonie 2010 został mistrzem świata klasy Moto2. W królewskiej klasie wyścigowej oglądaliśmy go z różnym skutkiem w latach 2005-2009 oraz 2011-2013. W tym roku miał okazję do występu w Grand Prix Indianapolis, gdzie zastępował kontuzjowanego Karela Abrahama.

- Jesteśmy zadowoleni na myśl o współpracy z Toni Eliasem w pięciu wyścigach, które pozostały do końca sezonu. Aż dwa z nich odbędą się w Hiszpanii. Jesteśmy dumni, że Forward Racing będzie mieć w swoich szeregach byłego mistrza świata. Szczególne podziękowania należą się również Claudio, który zawsze był blisko naszej ekipy. Był w pełni oddany zespołowi - powiedział Cuzari, który niedawno opuścił więzienie.

Czy jesteś zaskoczony powrotem Toni Eliasa do startów w MotoGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa Forward Racing
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×