MotoGP: Drugi trening dla Andrei Iannone

Druga sesja treningowa przed wyścigiem o Grand Prix Włoch na torze Mugello zakończyła się wygraną Andrei Iannone. Kolejne miejsca zajęli Jorge Lorenzo oraz Michele Pirro.

Łukasz Kuczera

Drugi trening był niezwykle ważny dla zawodników, gdyż rano nawierzchnia toru Mugello była mokra po nocnych opadach deszczu. W tej sytuacji część zawodników w ogóle nie wyjechała z boksów, a reszta jeździła na oponach przeznaczonych na mokrą nawierzchnię. Motocykliści stracili jednak sesję treningową, w trakcie której mogli sprawdzić ustawienia pod kątem wyścigu.

Lepsze warunki torowe sprawiły, że popołudniu zawodnicy poprawili swoje czasy o ponad dziesięć sekund. Ostatecznie najlepszym rezultatem mógł się pochwalić Andrea Iannone. Zawodnik Ducati pokonał jedno okrążenie toru Mugello w czasie 1:47.696. Drugi Jorge Lorenzo stracił do niego aż 0.461 s. Sporą niespodziankę sprawił Michele Pirro, który startuje we Włoszech z "dziką kartą". Testowy zawodnik Ducati zajął trzecie miejsce ze stratą 0.549 s. do zwycięzcy. Wyniki 2. treningu przed wyścigiem o Grand Prix Włoch: