WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Uroczystości ku pamięci Luisa Saloma na torze Catalunya. Rodzina dziękuje za wsparcie

W niedzielny poranek na torze Catalunya w Barcelonie odbyły się uroczystości upamiętniające Luisa Saloma. 24-letni Hiszpan zginął wskutek wypadku, do którego doszło podczas piątkowego treningu Moto2 przed wyścigiem o Grand Prix Katalonii.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Do wypadku Luisa Saloma doszło podczas drugiego piątkowego treningu Moto2 przed wyścigiem o Grand Prix Katalonii. Hiszpan został trafiony swoim motocyklem i doznał rozległych obrażeń wewnętrznych. Pomimo natychmiastowej interwencji służb medycznych i transportu do pobliskiego szpitala, lekarzom nie udało się uratować życia 24-latka.

W tej sytuacji dalsze rozgrywanie Grand Prix Katalonii stanęło pod znakiem zapytania. Zawodnicy decyzję w tej kwestii oddali rodzicom tragicznie zmarłego Hiszpana. Rodzina Luisa Saloma uznała, iż wolą 24-latka byłoby kontynuowanie weekendu wyścigowego.

W niedzielę na torze Catalunya odbyły się uroczystości upamiętniające Luisa Saloma. Udział w nich wzięli przedstawiciele rodziny hiszpańskiego motocyklisty, przyjaciele oraz członkowie zespołu SAG Racing Team, w którym startował 24-latek. Na prostej startowej ustawiono motocykl Saloma oraz zdjęcie tragicznie zmarłego Hiszpana. Osobiście kondolencje rodzinie złożyli wszyscy zawodnicy z MotoGP i niższych kategorii.

Oświadczenie rodziny Luisa Saloma
Rodzina Luisa Saloma pragnie podziękować za wszystkie składane kondolencje i solidarność, jaką otrzymaliśmy od innych zawodników, członków SAG Racing Team, przyjaciół, sportowców i kibiców po wypadku Luisa. Pragniemy również podziękować całemu personelowi medycznemu i osób, które pomagały Luisowi zaraz po wypadku i robiły wszystko, aby pozostał z nami.
W tym trudnym czasie, prosimy o zrozumienie i uszanowanie naszej prywatności.
Informacje dotyczące daty pogrzebu, który odbędzie się na Majorce, zostaną ogłoszone wkrótce, tak aby każdy zainteresowany mógł pożegnać Luisa.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×