MotoGP: Ducati na czele drugiego dnia testów. Dobry czas Caseya Stonera

Dobiegły końca dwudniowe, nieoficjalne testy MotoGP na torze Red Bull Ring. Podobnie jak we wtorek, rywalizacja została zdominowana przez zawodników Ducati. Najlepsze czasy osiągnęli Andrea Iannone oraz Andrea Dovizioso.

Łukasz Kuczera

We wtorek najlepszy rezultat dnia wykręcił Andrea Dovizioso. Doświadczony Włoch jedno okrążenie toru Red Bull Ring pokonał w czasie 1:23.764. Drugiego dnia testów "Doviemu" udało się poprawić tego wyniku. Dovizioso zakończył środę z czasem 1:23.68, co tym razem dało mu drugie miejsce.

Najszybszy okazał się Andrea Iannone. Włoski motocyklista, który po sezonie pożegna się z Ducati, wykręcił czas 1:23.240. W tej sytuacji "Crazy Joe" będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w sierpniowym wyścigu o Grand Prix Austrii.

Swoje tempo podkręcił też Casey Stoner. Dwukrotny mistrz świata MotoGP jest obecnie zawodnikiem testowym Ducati, ale jego udane testy w Spielbergu ponownie wywołają lawinę komentarzy o możliwym występie Australijczyka z "dziką kartą" w wyścigu o Grand Prix Austrii. W środę Stoner był gorszy od Iannone o 0.625 s.

O ponad sekundę swoje wyniki poprawili za to zawodnicy Movistar Yamaha MotoGP. Valentino Rossi wtorkowe testy zakończył z czasem 1:25.712, zaś we wtorek "Doctorowi" udało się osiągnąć rezultat 1:24.169. W efekcie 37-latek sklasyfikowany został na piątym miejscu. Nieco słabiej spisał się Jorge Lorenzo. Hiszpan z wynikiem 1:24.194 zajął szóstą pozycję. Dzień wcześniej "Por Fuera" mógł pochwalić się czasem 1:25.371.

W środę na Red Bull Ringu nie oglądaliśmy Lorisa Baza. Francuz niedawno doznał skomplikowanego złamania stopy i podczas testowych jazd odnowił mu się uraz. Ból był na tyle duży, że zawodnik Avintia Racing zrezygnował z wyjazdu na tor i zdecydował się na podróż powrotną do Francji.