Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zaiskrzyło pomiędzy Calem Crutchlowem a Stefanem Bradlem. "Pieprzony idiota"

W trakcie kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Walencji doszło do spięcia pomiędzy Calem Crutchlowem a Stefanem Bradlem. Brytyjczyk w ostrych słowach skomentował postawę Niemca na torze.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Materiały prasowe

Dość niespodziewanie Cal Crutchlow znalazł się w pierwszej części kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Walencji, przeznaczonej dla słabszych zawodników. Brytyjczyk nie potrafił odnaleźć dobrego tempa i groziło mu przedwczesne odpadnięcie z walki o pole position.

Na dodatek jeden z jego przejazdów w Q1 zepsuł Stefan Bradl. Niemiec jechał powoli po nitce wyścigowej, przez co wyhamował rozpędzonego Crutchlowa. - Jak dobrze, że on odchodzi z MotoGP. Pieprzony idiota. Kiedy ktoś jedzie linią wyścigową 200 km/h, a ktoś inny jedzie sobie 60 km/h... To samo stało się wcześniej w trakcie treningu pomiędzy Iannone a Hernandezem, a tam prędkość była dużo mniejsza, a i tak się zderzyli - narzekał po kwalifikacjach Crutchlow.

Crutchlow ma pretensje do Bradla, bo jego zdaniem Niemiec celowo zwalniał na każdym okrążeniu. W jego opinii, zawodnik Aprilii czekał aż na trasie znajdzie szybszego zawodnika, aby się za nim holować. - Powiedział, że mnie nie widział. To kłamstwo. Na każdym okrążeniu na kogoś czekał, licząc że załapie się na jego tunel powietrzny. To jest jego standardowe zachowanie. On nie jest w stanie samotnie zrobić okrążenia, zawsze musi się za kimś holować - dodał zawodnik LCR Honda MotoGP.

W rozmowie z dziennikarzami Bradl bronił jednak swojej wersji. - Nie czuję się winny i nie wiem co go tak zdenerwowało. Nie zatrzymałem się przed Calem i nie potrafię zrozumieć jego reakcji. Zmieniłem linię przejazdu i zrobiłem mu wystarczająco dużo miejsca na torze. Być może był zdenerwowany, że musi jechać w Q1, że nie awansował bezpośrednio do Q2. Nie chcę zniżać się z poziomem komentarza do Crutchlowa. On zawsze ma coś do powiedzenia i zawsze ma do kogoś pretensje. Niektórzy tak mają - stwierdził Niemiec.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Fabiański: Przywróciliśmy wiarę sobie i kibicom

Czy pretensje Cala Crutchlowa względem Stefana Bradla są uzasadnione?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com, crash.net
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×