MotoGP: rozgrzewka w Jerez dla Mavericka Vinalesa

Maverick Vinales wygrał rozgrzewkę przed wyścigiem o Grand Prix Hiszpanii na torze w Jerez. Hiszpan w pokonanym polu pozostawił Jorge Lorenzo oraz Cala Crutchlowa.

Łukasz Kuczera
Maverick Vinales Materiały prasowe / Na zdjęciu: Maverick Vinales
Podczas treningów i kwalifikacji Maverick Vinales nie błyszczał na torze w Jerez. Niedzielna rozgrzewka przed wyścigiem MotoGP pokazała jednak, że nie należy skreślać 22-latka. Zawodnik Movistar Yamaha MotoGP pokonał jedno okrążenie w czasie 1:39.433, co było najlepszym rezultatem o poranku. Biorąc pod uwagę, że na starcie Vinales ustawi się na czwartej pozycji, nie jest bez szans na wygraną w wyścigu.

Równie szybki co Vinales w sesji rozgrzewkowej był Jorge Lorenzo. Reprezentant Ducati pokonał jedno okrążenie toru w tym samym czasie, ale zrobił to kilka chwil później, stąd został sklasyfikowany za Vinalesem. Trzeci był Cal Crutchlow ze stratą 0.140 s.

Nieco spadło tempo zawodników Repsol Honda Team, którzy zdominowali treningi i kwalifikacje. Dani Pedrosa, zdobywca pole position, zajął dopiero siódme miejsce ze stratą 0.404 s. do Vinalesa. Zaraz za nim uplasował się jego kolega z ekipy - Marc Marquez. Powodów do zadowolenia nie ma też Valentino Rossi, który był dziesiąty w rozgrzewce.