WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Równouprawnienie w motorsporcie. Czas na grid boys?

W Hiszpanii trwa walka z grid girls, które ubarwiają MotoGP. Organizacje feministyczne chcą, by skąpo ubrane kobiety przestały się pojawiać przy motocyklistach. Z inną inicjatywą wyszła za to dyrekcja toru Magny-Cours, która poszukuje grid boys.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Materiały prasowe / Michelin / Grid girls na torze Phillip Island

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Obecność grid girls w trakcie wyścigów MotoGP i Formuły 1 jest mocno krytykowana przez organizacja feministyczne w Hiszpanii. Przed paroma tygodniami usunięcia skąpo ubranych kobiet z prostej startowej domagała się organizacja Ganemos z Jerez. Podobny apel w ostatnich dniach wystosowała partia ICV w Katalonii. Politycy chcą, aby na torze Catalunya pod Barceloną nie traktowano grid girls jako obiektów seksualnych.

W dość zabawny sposób do dyskusji na temat przyszłości grid girls w motorsporcie włączyli się zarządcy toru Magny-Cours we Francji. Na tym obiekcie od 2 do 4 czerwca rozgrywany będzie motocyklowy Puchar Kobiet. Organizatorzy ogłosili właśnie nabór na grid boys. Mężczyźni mogą wysyłać swoje kandydatury, a najprzystojniejsi otrzymają możliwość pokazania się przed wyścigiem na prostej startowej.

Jak poinformowali organizatorzy Pucharu Kobiet, najlepsi kandydaci otrzymają bezpłatne wejściówki na trwającą trzy dni imprezę. Będą mieli dojście do padoku oraz zagwarantowany udział w koncercie, który towarzyszy zawodom na Magny-Cours. Zadaniem grid boys będzie trzymać tabliczkę z numerem startowym motocyklistki.

Motocyklowy Puchar Kobiet został utworzony w 2016 roku. Ma on przyciągać kobiety do wyścigów motocyklowych, gdyż obecnie w MotoGP startuje tylko jedna przedstawicielka płci pięknej - Maria Herrera. Kalendarz rozgrywek składa się z trzech wyścigów, które rozgrywane są na torach we Francji przy okazji innych imprez. W tym sezonie odbyły się już wyścigi na obiektach Le Mans i Ledenon. Na Magny-Cours poznamy zwyciężczynię tegorocznej edycji Pucharu Kobiet.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kwiatkowski: To był dla mnie szok. Długo nie będę mieć takiego przeżyciaCzy podoba Ci się pomysł, aby w wyścigach pojawiali się grid boys?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Bartosz Gostkiewicz 0
  Według mnie Grid girls to jest właśnie takie wyrównanie szans na pokazanie się na torze. Dlaczego ? Skoro obecność w padoku i na torze jest przywilejem i zaszczytem to przez to, funkcja grid girls jest próbą zrównania ilości mężczyzn i kobiet na polach startowych. Gdyby kobiety były w stanie zakwalifikować się do wyścigów to na pewno ta funkcja nie była by potrzebna. ;-) A chciałem zaznaczyć, że kobieta która na równi mogłaby walczyć z mężczyznami na pewno była by pożądana bo dodawała by pikanterii a medialnością przebijała by ich znacznie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)