MotoGP. Dublet Ducati w kwalifikacjach. Zapowiada się ciekawy wyścig

Ducati zdominowało kwalifikacje MotoGP do wyścigu o GP Aragonii. Po pole position sięgnął Francesco Bagnaia, który minimalnie pokonał Jacka Millera. W czołówce panuje jednak spory ścisk, co zwiastuje emocje w niedzielę.

Łukasz Kuczera
Francesco Bagnaia Materiały prasowe / Ducati / Na zdjęciu: Francesco Bagnaia
W popołudniowym treningu MotoGP przed GP Aragonii, który odbywał się już po podziale zawodników na pierwszą i drugą część kwalifikacji, powody do zadowolenia miał Marc Marquez. Były mistrz świata zaprezentował bowiem najlepsze tempo wyścigowe.

Jednak na dystansie jednego okrążenia Marquez nie był już tak mocny, co pokazały późniejsze wydarzenia w Q2. Mimo holowania się za rywalami i jazdy w strudze powietrza za nimi, hiszpański motocyklista osiągnął dopiero czwarty czas.

Świetne okrążenie kwalifikacyjne pojechał Francesco Bagnaia, który z czasem 1:46.322 zgarnął pole position. Włoch pokonał Jacka Millera o 0,366 s, a Ducati mogło w ten sposób świętować dublet. Biorąc pod uwagę, że motocykle z Bolonii imponują startami, to rywalom trudno będzie dogonić Bagnaię i Millera na pierwszych okrążeniach.

Jako trzeci do wyścigu ruszy Fabio Quartararo. Aktualny lider MotoGP od początku podkreślał, że nie lubi toru w Aragonii i ciężko mu będzie powalczyć o zwycięstwo. - Planem na kwalifikacje był pierwszy rząd startowy. To udało się wywalczyć - przyznał po czasówce Francuz.