Świetny wynik ekipy Kubicy. Kwalifikacje po myśli Polaka i jego kolegów

W treningach bywało różnie, ale kwalifikacje do wyścigu 6h Fuji były udane dla WRT. Zespół Roberta Kubicy zajął w nich drugie miejsce. Wszystko za sprawą świetnego okrążenia Louisa Deletraza.

Katarzyna Łapczyńska
Robert Kubica Materiały prasowe / FIA WEC / Na zdjęciu: Robert Kubica
Przed kwalifikacjami WEC do wyścigu 6h Fuji można było mieć wątpliwości, jakie jest realne tempo zespołu Roberta Kubicy. Gdy treningi rozgrywano na mokrej nawierzchni, samochód oznaczony numerem 41 znajdował się pod koniec stawki LMP2. Z kolei w piątkowe popołudnie, gdy asfalt na torze Fuji był suchy, Louis Deletraz zapewnił WRT pierwszą lokatę.

To właśnie Deletraz stanął do rywalizacji w "czasówce" w kategorii LMP2. Po porannych opadach deszczu, pogoda w Japonii uległa wyraźnej poprawie i możliwe było założenie slicków. Ich potencjał w pełni wykorzystał szwajcarski kierowca.

Kierowca WRT pokonał jedno okrążenie toru Fuji w czasie 1:32.273 i mógł takim "kółkiem" zapewnić nawet pole position belgijskiej ekipie. Jednak ostatecznie wynik Deletraza pobił Philip Hanson z United Autosports. Załoga oznaczona numerem 22 okazała się lepsza o zaledwie 0,091 s.

Warto mieć na względzie, że WRT walczy o tytuł mistrzowski w długodystansowych mistrzostwach świata w kategorii LMP2 z Inter Europol Competition. Polski zespół "czasówkę" ukończył na piątym miejscu ze stratą 0,664 s do zdobywcy pole position.

Kwalifikacje kategorii Hypercar przebiegły pod dyktando Toyoty, co nie powinno być zaskoczeniem. Oba samochody japońskiego producenta zapewniły sobie dwie czołowe lokaty. Pole position zdobyła załoga numer 7 z czasem 1:27.794.