DTM. Robert Kubica z awarią. Polak zdradził, co zawiodło

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / DTM / Na zdjęciu: Robert Kubica
Materiały prasowe / DTM / Na zdjęciu: Robert Kubica
zdjęcie autora artykułu

Robert Kubica nie dojechał do mety niedzielnego wyścigu DTM z powodu awarii w swoim BMW M4 DTM. Jak się okazało, Polak miał już pewne problemy jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Po udanych kwalifikacjach Robert Kubica rozbudził nadzieje wśród swoich kibiców, bo kierowca Orlen Team ART zajął w "czasówce" siódme miejsce - to jego najlepszy wynik w DTM w tym roku. Jednak ostatecznie krakowianin nie dojechał do mety niedzielnego wyścigu.

- Pojawił się problem ze skrzynią biegów i nie dało się dalej jechać - powiedział Kubica w trakcie transmisji telewizyjnej w Eleven Sports.

Nie był to jednak jedyny problem Kubicy podczas niedzielnej rywalizacji na Nurburgringu. Chwilę przed awarią kierowca Orlen Team ART został ukarany przez sędziów. Ci dopatrzyli się u Polaka nieprawidłowego ustawienia na polach startowych. Jak pokazały powtórki telewizyjne, Kubica minimalnie wyjechał poza białą linię.

Jak się okazało, złe ustawienie Kubicy na polach startowych również było spowodowane kłopotami technicznymi. - Przed startem mieliśmy problemy z komunikacją w zespole. Zerwało nam łączność na dojeździe na pola startowe - wyjaśnił Kubica, który wobec braku połączenia radiowego nie wiedział, czy stoi odpowiednio na polu startowym.

Kubica nie zdążył jednak zjechać do alei serwisowej, by odbyć karę 5 s. W momencie wystąpienia awarii kierowca Orlen Team ART znajdował się na szóstym miejscu w stawce DTM.

Czytaj także: Max Verstappen sfrustrowany ostatnimi problemami Red Bulla Przyszłość DTM rysuje się w jasnych barwach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie naśladujcie ich! Jeden błąd i tragedia gotowa

Źródło artykułu:
Czy Robert Kubica zdobędzie punkty w kolejnym wyścigu DTM?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (16)
avatar
yes
21.09.2020
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Czy doczekamy się wreszcie, że będzie coś poważnego w sprawie Kubicy? Czytaj całość
avatar
Omen Nomen
21.09.2020
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Jak nie rozwolnienie to sracz.. , Kuczera kiedy przestaniesz hejtować ?  
avatar
Ramzes V
21.09.2020
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Jak dla mnie ten cały Kubica to jedno wielkie nieszczęście. Wystarczy prześledzić jego karierę.  
avatar
Marcin Marcińczyk
20.09.2020
Zgłoś do moderacji
9
2
Odpowiedz
... do tych co hejtują hejterów. Proszę pomyśl jeden z drugim skąd tu się bierze hejt. Bo moim zdaniem gdy człowiek trzeci rok czyta, że kolejne ostatnie miejsce Kubicy jest historycznym na ska Czytaj całość
siber
20.09.2020
Zgłoś do moderacji
7
2
Odpowiedz
""Przez kilka chwil Kuczera będzie miał mokro w majtach . Potem wszystko wróci do normy - Kubica ostatni ."" To był mój komentarz po kwalifikacjach .. Czytaj całość