KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Sędziowie wydali werdykt. Wiadomo, co z karą dla ekipy Roberta Kubicy

Po zakończeniu kwalifikacji ELMS zespół Roberta Kubicy musiał udać się do pokoju sędziowskiego, aby tłumaczyć się ze zdarzeń, jakie miały miejsce w sobotnim treningu i czasówce. Ostatecznie sędziowie nie byli łaskawi dla WRT.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica Materiały prasowe / European Le Mans Series / Na zdjęciu: Robert Kubica

Załoga WRT musiała w sobotę tłumaczyć się z dwóch incydentów. Pierwszy dotyczył sytuacji z porannego treningu, kiedy to w sposób nieprawidłowy tankowano prototyp Oreca 07-Gibson. Następnie dopatrzono się błędu Louisa Deletraza podczas kwalifikacji. Szwajcar przyblokował na torze jadącego za nim kierowcę G-Drive.

W przypadku pierwszego zdarzenia stewardzi, analizując materiał wideo, potwierdzili, że samochód nie został odpowiednio zatrzymany podczas tankowania w alei serwisowej.

W tej sytuacji na WRT nałożono karę w zawieszeniu. Jeśli tego typu incydent powtórzy się w dalszej fazie weekendu, to ekipa Roberta Kubicy będzie musiał odstać 10 sekund podczas pit-stopu. Regulamin European Le Mans Series mówi bowiem jasno, że pojazd w trakcie tankowania musi być unieruchomiony.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z mistrzostw". Wszystko jasne! Anglia w finale Euro 2020! [CAŁY ODCINEK]

Sędziowie dopatrzyli się też błędu Deletraza podczas późniejszych kwalifikacji ELMS. Kierowca WRT nie dostrzegł niebieskich flag, które sygnalizowały mu, że tuż za nim znajduje się samochód oznaczony numerem 25 - był to prototyp zespołu G-Drive. Deletraz nie zjechał z linii wyścigowej na czas, dlatego WRT otrzymało drugą karę.

Wskutek tego przewinienia anulowano najlepszy czas Deletraza z kwalifikacji. Ekipa Roberta Kubicy może jednak mówić o ogromnym szczęściu, bo kolejny mierzony wynik Szwajcara również dał jej trzecie pole startowe. Dlatego, mimo otrzymania sankcji, WRT w niedzielę ustawi się na takiej pozycji, jaką wywalczyło sobie pierwotnie w kwalifikacjach.

Początek 4h Monza w niedzielę o godz. 11. Relacja tekstowa na żywo w WP SportoweFakty.

Czytaj także:
W F1 trwa wojna o cenionego inżyniera
Pracownicy F1 na skraju wyczerpania

Czy WRT wygra niedzielny wyścig ELMS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×