Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ciekawe doniesienia na temat Roberta Kubicy

Czy Robert Kubica w sezonie 2022 będzie się ścigać w European Le Mans Series? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Jednak w poniedziałek mija termin zgłoszeń do rywalizacji w ELMS. Na liście zgłoszeń ma widnieć Prema, czyli nowa ekipa Polaka.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica Materiały prasowe / European Le Mans Series / Na zdjęciu: Robert Kubica
W zeszłym roku Robert Kubica przebojem wdarł się do European Le Mans Series, zdobywając tytuł z belgijskim WRT w debiutanckim sezonie. Nie jest jednak jasne, czy krakowianin nadal będzie rywalizować w ELMS, po tym jak postanowił zmienić zespół na Prema Orlen Team i zgłosił się do długodystansowych mistrzostw świata WEC.

W niedawnej rozmowie z Mikołajem Sokołem, która ukazała się na sokolimokiem.com, krakowianin mówił o tym, że na poważnie rozważał jazdę w ELMS w sezonie 2022. Kubica zwrócił jednak uwagę na to, że po raz kolejny rozkręca się pandemia koronawirusa, a wariant Omikron może doprowadzić do zmian w terminarzu i pokrzyżować jego plany.

Obecnie kraje zaczynają jednak rezygnować z obostrzeń covidowych, a Omikron nie wyrządził takich szkód na Starym Kontynencie, jak wcześniejsze fale koronawirusa. Czy w związku z tym Kubica zgłosi się do ELMS? To niewykluczone.

ZOBACZ WIDEO: Jego zjazd robi ogromne wrażenie. Zareagował znany aktor
Rejestracja zgłoszeń do ELMS 2022 mija o północy w poniedziałek. Tymczasem serwis dailysportscar.com przekazał, iż na liście znajduje się już wniosek o starty Premy, czyli nowej ekipy Kubicy w WEC. Dla Włochów rywalizacja w europejskim czempionacie byłaby dobrym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę jej brak doświadczeń z wyścigami długodystansowymi w ostatnim okresie i konieczność poznania prototypu LMP2.

Niezależnie od tego, czy Kubica finalnie znajdzie się na liście zgłoszeń do ELMS, kibiców czeka ciekawa rywalizacja. Chęć walki o tytuł zgłosiło już bowiem co najmniej 17 załóg, w tym polski Inter Europol Competition. Zespół spod Warszawy zamierza łączyć występy w ELMS z mistrzostwami świata WEC, choć wystawi w nich różne składy.

W sezonie 2022 w ELMS nie zobaczymy już WRT, bo Belgowie postanowili w 100 proc. poświęcić się serii WEC i tam wystawią do rywalizacji dwa samochody.

Gdyby Kubica wraz z Prema Orlen Team zgłosił się finalnie do ELMS w sezonie 2022, niewykluczone, że Włosi musieliby pomyśleć o zmianach w składzie. Louis Deletraz, który będzie tworzyć załogę z Polakiem w WEC, podpisał wcześniej kontrakt na starty w amerykańskiej serii IMSA. Dlatego Szwajcar nie mógłby się pojawić na wszystkich rundach w Europie.

Start nowego sezonu ELMS przewidziano na 17 kwietnia, kiedy to kierowcy rywalizować będą na torze Paul Ricard. Dlatego też zdecydowana większość załóg ma jeszcze czas na skompletowanie składów.

Dotychczasowa lista zgłoszeń do ELMS:

Lp. Zespół Załoga
1. AF Corse Perrodo-Nielsen-Fuoco
2. G-Drive Rusinow
3. G-Drive Falb-Allen-Peroni
4. BHK Motorsport Farfus
5. COOL Racing Lapierre
6. DKR Engineering Horr
7. Duqueine Team Bradley-Rojas-de Gerus
8. IDEC Sport Lafargue
9. Inter Europol Competition Fittipaldi-Hanson-Scherer
10. Muehlner Motorsports ?
11. Nielsen Racing ?
12. Panis Racing ?
13. Prema ?
14. Racing Team Turkey Yoluc-Eastwood-Aitken
15. TDS Racing ?
16. United Autosports Gamble-Hanson-Tappy
17. Virage Team ?

Czytaj także:
Spór o pieniądze w F1
Gwiazda F1 gotowa na igrzyska. "Gdzie moje zaproszenie?"

Czy Robert Kubica powinien łączyć jazdę w WEC z ELMS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • juras77 Zgłoś komentarz
  Obajtek pewnie kupi mu zabawki pod pozorem reklamy Orlenu. Jak można coś reklamować będąc ostatnim?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×