Znamy medalistów zapaśniczych mistrzostw Polski

W Radomiu odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze. Natomiast najwięcej medali zdobyli zawodnicy AKS-u Piotrków Trybunalski.

Piotr Dobrowolski

Podczas mistrzostw rozdano siedem kompletów medali. Trzy złote krążki wywalczyli zawodnicy AKS-u Piotrków Trybunalski: Dawid Szkodziński w wadze 55 kg, Edgar Melkumov (66 kg) i Radosław Grzybicki (96 kg). Pozostałe tytuły mistrzowskie zdobyli: Mariusz Łoś z Agrosu Zamość w kategorii 60 kg, Tadeusz Michalik z Sobieskiego Poznań w 84 kg i Kamil Błoński z Unii Racibórz w 120 kg. Klub z Piotrkowa triumfował również w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając Olimpijczyka Radom i Unię Racibórz.

Z reprezentantów gospodarzy najwięcej powodów do radości miał Piotr Przepiórka. Zdobył złoty medal w wadze 74 kg, pokonując w finale Mateusza Wolnego z Unii Racibórz, ubiegłorocznego brązowego medalistę, reprezentanta kraju. Duże znaczenie na końcowy triumf radomianina miało zwycięstwo odniesione nad Jakubem Timem, broniącym mistrzowskiego tytułu. - Nie straciłem w tej walce punktu, zresztą tak samo jak w finale. Bardzo dobrze nastawiłem się psychicznie - zaznaczył zawodnik Olimpijczyka. To pierwsze dla Radomia "złoto" w historii seniorskiego czempionatu.

Ponadto brązowy medal w tej samej kategorii wagowej wywalczył doświadczony Łukasz Fafiński. To już jego szósty krążek. Takim samym wyczynem w wadze 66 kg popisał się Daniel Rutkowski, pokonując Mateusza Wanke z Unii.