ME w zapasach: Roksana Zasina zdobyła srebrny medal

Roksana Zasina powiększyła swój dorobek medalowy w zapasach. Polka w finale mistrzostw Europy przegrała po zaciętym boju z Iryną Kuraczkiną.

Robert Czykiel
Roksana Zasina (z prawej) PAP/EPA / Valda Kalnina / Na zdjęciu: Roksana Zasina (z prawej)
W rosyjskim Kaspijsku odbywają się mistrzostwa Europy w zapasach. Na razie nasi reprezentanci nie dostarczają nam zbyt wielu powodów do radości. Dopiero w czwartek 3 maja pierwszy medal dla naszego kraju wywalczyła Roksana Zasina.

29-letnia Polka startowała w stylu wolnym w kategorii do 55 kg. W ćwierćfinale nasza reprezentantka gładko rozprawiła się z Anną Wojtową, pokonując ją 10:0. Trudniej było w kolejnej fazie, ale Zasina zwyciężyła 2:1 z Bedihą Gun z Turcji.

W finale rywalką była Białorusinka Iryna Kuraczkina. Sportsmenka z Łodzi zremisowała 4:4, ale z racji tego, że rywalka dwa razy zdobyła po dwa punkty, to ona mogła cieszyć się z tytułu mistrzyni Europy.

Zasina w dotychczasowej karierze zdobywała złoto i brąz w tej imprezie. Wielki sukces osiągnęła w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, w których zajęła trzecie miejsce.