Siódme miejsce Zofii Klepackiej na MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zofia Noceti-Klepacka zajęła siódmą lokatę na mistrzostwach świata w klasie RS:X. Złoty medal w Santander zdobyła Charline Picon.

Charline Picon prowadziła już od początku rywalizacji. Jako jedyna uplasowała się w czołowej dziesiątce wszystkich dwunastu wyścigów, dwukrotnie zwyciężyła. Reprezentantka Francji w 2014 roku triumfowała również podczas mistrzostw Europy.

[ad=rectangle]

Srebrny medal wywalczyła mistrzyni olimpijska z Londynu - Marina Alabau. Hiszpanka druga była też na ME 2014. Na trzecim stopniu podium stanęła Maayan Davidovich. Obie zawodniczki zdobyły po 67 punktów, więc o wyższym miejscu decydowały wyniki ostatniego wyścigu. W tym lepiej spisała się Alabau.

Zofia Noceti-Klepacka po środowych zmaganiach zajmowała drugą pozycję. W trzech czwartkowych wyścigach znalazła się poza czołową dziesiątką i stało się pewne, że tym razem medalu nie zdobędzie. W wyścigu medalowym Polka była trzecia. Dzięki temu awansowała z dziesiątego miejsca na siódme w końcowej klasyfikacji.

W drugiej dziesiątce znalazły się: Hanna Zembrzuska, Kamila Smektała oraz Małgorzata Białecka. Na 32. miejscu sklasyfikowana została Maja Dziarnowska.

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Charline PiconFrancja27
2.Marina AlabauHiszpania67
3.Maayan DavidovichIzrael67
4.Jiahui WuChiny71
5.Bryony ShawWielka Brytania75
6.Flavia TartagliniWłochy80
7.Zofia KlepackaPolska85
13.Hanna ZembrzuskaPolska104
16.Kamila SmektałaPolska116
17.Małgorzata BiałeckaPolska117
Źródło artykułu: