KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Volvo Gdynia Sailing Days 2015 - dzień pierwszy

Pierwszy dzień regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015 stał pod znakiem rywalizacji w Pucharze Europy w klasach OpenBic i 29er. W tej pierwszej ściga się 18 zawodników, natomiast w drugiej 14 duetów, w tym cztery z Rosji.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
/ Robert Hajduk/PZŻ

W czwartek warunki wietrzne były bardzo dobre, co nie zmienia faktu, że młodzi żeglarze musieli wykazać się sporym kunsztem. - Gdyński akwen nie należy do najłatwiejszych. Pierwszego dnia regat wiało co prawda dość mocno, jednak wiatr był od brzegu, zatem jego siła i kierunek często się zmieniały. W takich warunkach trzeba się wykazać niezłym zmysłem taktycznym i żeglarskim nosem - skomentował wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

W klasie OpenBic najlepiej radzili sobie reprezentanci MKŻ Arki Gdynia. Po trzech wyścigach na czele znajduje się bowiem czterech zawodników tego klubu. Prowadzi Mateusz Budziński, który wygrał dwa starty i był drugi. Drugie miejsce zajmuje Konrad Jasiewicz, który zanotował jeden triumf i dwa razy uplasował się na drugiej pozycji, natomiast trzecia Natalia Kuczys za każdym razem kończyła wyścigi na trzeciej pozycji.

Z kolei po czterech startach w klasie 29er na czele znajdują się zawodnicy innego gdyńskiego klubu, YKP - Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński. Ten duet nie wygrał co prawda żadnego wyścigu, ale żeglował najrówniej z całej stawki – trzy razy był drugi i raz wywalczył trzecie miejsce. Drugą lokatę zajmują Jan Marciniak i Łukasz Wilk (AQUA Włocławek), a trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali klubowi koledzy liderów, Michał Sawicki i Mikołaj Jaworski.

Zmagania w tych klasach potrwają do niedzieli - w OpenBic zaplanowano 11 startów, natomiast w 29er 15.

W piątek w Gdyni do rywalizacji przystąpią zawodnicy w klasie Optimist - o Puchar Trenerów walczyć będzie aż 196 żeglarzy do lat 12. Zwycięzcy, po rozegraniu ośmiu wyścigów, także wyłonieni zostaną w niedzielę. Z kolei w sobotę o godzinie 20 zaplanowano uroczyste otwarcie najwyższej rangi zawodów w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2015 - mistrzostw świata juniorów w olimpijskiej klasie RS:X - wyścig próbny odbędzie się w niedzielę o godzinie 13.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PZŻ
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×