KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Volvo Gdynia Sailing Days 2015 - dzień 3

Trzeci dzień regat Volvo Gdynia Sailing Days 2015 najmilej wspominać będą zapewne młodzi żeglarze w klasie Optimist, którzy w sobotę zainaugurowali wreszcie zmagania w Pucharze Trenerów.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / gdyniasailingdays.org / Robert Hajduk

Bez przeszkód rozegrano także wyścigi w ramach Pucharu Europy w klasach OpenBic i 29er.

Rywalizacja w klasie Optimist miała rozpocząć się piątek, ale z uwagi na zbyt silny wiatr zawodnicy nie zeszli na wodę - zamiast tego uczestniczyli w różnego rodzaju grach, zabawach i konkursach na plaży. Na szczęście w sobotę mieli okazję ścigać się w bardzo dobrych warunkach. I pierwszego dnia regat trójmiejscy żeglarze nie okazali się zbyt gościnni - po rozegraniu w sobotę pięciu wyścigów na czele Pucharu Trenerów znajdują się czterej miejscowi zawodnicy.

Liderem jest 12-letni Gustaw Miciński z YKP Gdynia, który wygrał w swojej grupie cztery wyścigi, a raz był drugi. Bardzo dobrze wypadli także inni reprezentanci YKP - Kamil Manowiecki i Pola Dzik, którzy zajmują odpowiednio trzecią i czwartą lokatę. Koalicję żeglarzy gdyńskiego klubu przedzielił zawodnik AZS AWFiS Gdańsk David Gdaniec. Spoza Trójmiasta najwyżej notowana jest Klara Sobczak z MKS Dwójka Warszawa, która plasuje się na piątej pozycji.

W sobotę świetnie radziła sobie także w klasie OpenBic (w piątek również nie startowała) Natalia Kuczys, która wygrała trzy wyścigi i raz była druga. Dzięki temu 12-letnia zawodniczka MKŻ Arka Gdynia awansowała na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzenie utrzymał o rok starszy jej klubowy kolega Mateusz Budzisz, który wygrał pierwszy sobotni wyścig, a ponadto dwa razy był drugi i raz dotarł na metę na trzeciej pozycji. Po siedmiu startach całe podium w tej klasie obsadzone jest przez żeglarzy Arki - trzecią lokatę zajmuje bowiem Konrad Jasiewicz.

Nie zwalniają natomiast tempa przedstawiciele klasy 29er, którzy trzeci dzień z rzędu rozegrali cztery wyścigi. Po sobotnich startach nastąpiła zmiana na fotelu lidera - wrócili na niego żeglarze YKP Gdynia Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński, natomiast na drugą pozycję spadli Jan Marciniak i Łukasz Wilk (AQUA Włocławek). Trzecie miejsce utrzymały Aleksandra Melzacka i Maja Nicińska, a czwartą lokatę zajmują kolejni reprezentanci YKP, Michał Sawicki i Mikołaj Jaworski.

Rywalizacja w tych trzech klasach zakończy się w niedzielę.

Tego dnia, ale o godzinie 13, zaplanowano z kolei próbny wyścig mistrzostw świata juniorów w olimpijskiej klasie RS:X. Do soboty swój udział w zawodach potwierdziło 143 deskarzy z 30 krajów - w tym gronie jest 41 zawodniczek oraz 102 zawodników. Zapisy prowadzone są do niedzieli do godziny 12, a pierwszy punktowany wyścig powinien rozpocząć się w poniedziałek o godzinie 11. Medaliści tej imprezy wyłonieni zostaną w sobotę 18 lipca.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PZŻ
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×