WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Szósty dzień Volvo Gdynia Sailing Days 2016 zdominowała klasa Laser

Szósty dzień regat Volvo Gdynia Sailing Days 2016 zdominowali przedstawiciele klasy Laser. W klasie Laser Standard rywalizują juniorzy, a w klasie Laser 4.7 ścigają się kobiety oraz chłopcy.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / gdyniasailingdays.org

Na Zatoce Gdańskiej w mistrzostwach Polski w klasie Laser Standard rywalizują juniorzy, o tytuł mistrzyni Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser w klasie Laser 4.7 ścigają się kobiety, natomiast chłopcy walczą w Pucharze Miasta Gdynia w klasie Laser 4.7. W sumie flotylla Laserów liczy ponad 170 łódek.

Pierwszego dnia mistrzostw Polski juniorów konkurentów zdeklasował 19-letni Dawid Kania - reprezentant ŻLKS Poznań wygrał we wtorek komplet trzech wyścigów. Drugi jest aktualny mistrz Polski juniorów, ale w klasie Laser Radial - ten tytuł zdobył w w zeszłym roku w Górkach Zachodnich w Gdańsku - młodszy o rok Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który dwa razy był trzeci i zajął też drugie miejsce. Trzecią lokatę zajmuje 19-letni Tomasz Lobert. Reprezentant AZS UW Warszawa raz przypłynął za Kanią, a ponadto uplasował się na czwartej i szóstej pozycji.

W tej klasie rywalizuje 49 zawodników z 21 klubów.

Najwięcej uczestników, aż 73 żeglarzy, zgromadził Puchar Miasta Gdyni w klasie Laser 4.7. Z kolei do tytułu mistrzyni Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser w klasie Laser 4.7 pretendują 52 kobiety. Po trzech wyścigach najlepiej radzą sobie zawodnicy z Hongkongu - wśród chłopców prowadzi 17-letni Thomas Norton, natomiast w gronie kobiet pierwsza jest młodsza o rok Nancy Highfield.

Szesnaście lat tradycji. Młodzi żeglarze znów w Gdyni (źródło TVP)

Drugie miejsce zajmują 17-letnia Białorusinka Jekatierina Sańko, a trzecia jest jej rówieśniczka Karolina Mikulec (KŻ Horn Kraków). Na siódmej pozycji plasuje się mistrzyni Polski seniorek, ale w klasie Europa, 29-letnia Katarzyna Pic (ŻMKS Poznań).

Z kolei Nortonowi depczą po piętach drugi 16-letni Jakub Cymerman (UKS Barnim Goleniów), który ma tyle samo punktów co lider oraz sklasyfikowany na trzecim miejscu młodszy o rok Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa).

- Młodzi żeglarze dostali dzisiaj dobrą żeglarską szkołę. Przyszło im bowiem rywalizować w bardzo trudnych warunkach. Wiatr wiał ze zmienną siłą, ale największą trudność sprawiały jego nieoczekiwane zmiany. Dlatego też kilka razy musieliśmy przerywać wyścigi i od nowa rozpoczynać procedurę startową. Ten akwen po raz kolejny pokazał, że jest niezwykle wymagający - skomentował sędzia główny VGSD Sebastian Wójcikowski.

Rywalizacja w klasach Laser zakończy się w czwartek. We wszystkich zawodach zaplanowano po osiem wyścigów.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×