North Sails Team zdobywa Puchar Polski Nautica 450!

W ostatni weekend podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego (17-18.09.2016) w Poznaniu klasa Nautica 450 rozegrała ostatnie regaty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Wygrała załoga North Sails Team, Michał Korneszczuk i Grzegorz Szostak.

Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Stormy74 - Piotr Kowalczyk

Każdy punkt był na wagę złota, bo do końca ważyły się losy zwycięzców. Ostatecznie na najwyższy stopień podium wpłynęła załoga North Sails Team, Michał Korneszczuk i Grzegorz Szostak, którzy tym samym przejęli przechodnią statuetkę Pucharu Polski.

Pierwszy dzień Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego nie wyłonił zdecydowanego lidera. Po wymagającym dniu ze zmiennym, szkwalistym wiatrem prowadził team Nawrocki/Dzierzewicz, ale tuż za nimi, z remisem punktowym plasował się lokalny team ProData. Taki wynik oznaczałby, że również w klasyfikacji pucharowej załoga Nawrocki/Dzierżewicz pozostałaby na najwyższym miejscu. Wszystko miały więc rozstrzygnąć niedzielne wyścigi.

Drugi dzień mistrzostw stał pod znakiem podobnej, zmiennej pogody, która nie była łatwa dla startujących załóg. Nie obyło się bez spektakularnych wywrotek. Był to też dzień teamu North Sails, który wygrał wszystkie wyścigi, choć nie było to wcale proste ani oczywiste, bo stawka tasowała się w zasadzie cały czas, np. w drugim wyścigu prowadzenie zmieniało się 3 razy pomiędzy załogami North Sails, Nawrocki/Dzierżewicz Sailing Team a HRM Racing Team.

Dzięki niedzielnym rozstrzygnięciom ekipa North Sails wygrała Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, na drugiej pozycji uplasował się team Nawrocki/Dzierzewicz, a trzecie miejsce wywalczyła załoga ProData.

Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego zakończyły cykl Pucharu Polski klasy Nautica 450. I co najciekawsze: podium Pucharu Polski ułożyło się dokładnie tak samo jak regaty na Kiekrzu.

Klasa Nautica 450 składa podziękowania poznańskiemu Żeglarskiemu Ludowemu Klubowi Sportowemu za gościnę, firmie ProData za nagrody w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, a firmie Windblacksmith za nagrody w Pucharze Polski.